< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Створення компаній у Швейцарії

Під швейцарськими офшорними компаніями розуміють холдингові компанії (як суто холдингові, так і з елементами холдингової діяльності, так звані компанії, що "беруть" участь) і "прописані" компанії. Федеральний податок на прибуток із суто холдингових і "прописаних" компаній не стягують.

Швейцарська Конфедерація у принципі не є державою з низькими податками. їх стягують на трьох рівнях – федеральному, кантональному і комунальному (муніципальному), причому податки на місцях встановлюють самостійно. Існують кантони, де податки символічні. Загалом податкова система країни дуже ускладнена різними відрахуваннями й особливо це стосується податку з дивідендів (35 % від отриманої суми). Видатки на заснування – приблизно 8 тис. дол США, вартість адвокатських й аудиторських послуг практично незмінна. У Швейцарії компанія, як і в інших промислово розвинених країнах, може втрачати до 30 % свого прибутку внаслідок сукупних податкових виплат. У зв'язку із цим, у Швейцарії на відміну від інших країн, насамперед США, уникнення податків, тобто зниження їх розмірів законними засобами, не вважають чимось гідним осуду й обструкції, шахрайством із використанням різних прогалин у законодавстві. Ухилення від податків розглядають лише як дрібне правопорушення, але зовсім не як злочин (якщо тільки йдеться не про фальсифікацію документів).

При реєстрації компанії підприємці обирають назву, що повинна мати закінчення AG або GMBH. Для реєстрації компанії із формою власності GMBH необхідно мати мінімум два засновники й одного резидентного керівника. Статутний фонд у компаніях GMBH становить 20 тис. швейц. франків, які повинні бути внесені на рахунок компанії. У компаніях із такою формою власності необхідно мати одного резидентного директора, що несе за собою додаткові витрати, компанія зобов'язана мати зареєстровану адресу.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >