< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Типи холдингових компаній

У Швейцарії існують суто холдингові компанії; холдингові компанії з елементами холдингової діяльності, так звані компанії, що "беруть" участь; "прописані" компанії, що відповідають поняттю офшорних компаній. Федеральний податок на прибуток із суто холдингових і "прописаних" компаній не стягують. Для холдингових компаній у

Швейцарії існує критерій "істотної участі”, який стверджує, по- перше, що не менше 75 % доходів компанії надходить від інвестицій в інші компанії (швейцарські або зарубіжні) і не менше 75 % активів інвестують в інші компанії. При цьому холдингова компанія повинна брати участь в акціонерному капіталі дочірньої компанії не менше, ніж на 20 %, або її частка має становити як мінімум 2 млн швейц. франків.

Компанії, що "беруть" участь – це звичайні виробничі або торгові компанії, які, крім своєї основної діяльності, володіють акціями або паями інших підприємств. Якщо зовнішні інвестиції таких компаній відповідають критерію "істотної участі", то дохід від них віднімають із загальної суми прибутку, що підлягає оподаткуванню на федеральному і місцевому рівнях.

Статус "прописаної" компанії (domicile company) свій власний у кожному швейцарському кантоні. Загалом він полягає у такому: компанія одержує прибуток у будь-якій законній формі лише за кордоном і не веде діяльності у Швейцарії. "Прописана" компанія діє за класичними офшорними принципами – не бути резидентною, не вести бізнес у Швейцарії, не мати офісу, персоналу і нерухомості у Швейцарії. Отже, така компанія схожа на типові офшорні фірми, а відрізняє її лише наявність невеликого податку – 3,6-9,8 %. Водночас швейцарська фірма має респектабельніший імідж, ніж будь-яка офшорна компанія. У деяких випадках "прописана" компанія має право на реальний офіс і персонал, центр управління і контролю цілком офіційно (хоча необов'язково реально) знаходитиметься в цій країні. Така можливість існує у швейцарському кантоні Фрібург. Резидентний статус дає можливість скористатися широкою мережею податкових угод, яку має у своєму розпорядженні Швейцарія. До пільгових кантонів у Швейцарії належить також Цуг і Ньюшатель.

У Швейцарії також реєструють особливий тип компаній – сервісні фірми, які використовують для реєстрації штаб-квартир, зарубіжних офісів міжнародних компаній. Такі сервісні компанії обслуговують операції материнської фірми. Прибуток оподаткування визначають на основі ставки у 10 % від офісних витрат, він є суто розрахунковим показником. Згідно із законодавством про компанії швейцарські й іноземні юридичні і фізичні особи перебувають у рівному становищі, зокрема й у тому, що стосується компаній вищезазначених типів. Єдиним дискримінаційним положенням щодо нерезидентів є те, що створена ними холдингова або "прописана" компанія може бути позбавлена місцевою владою податкових привілеїв, які повністю засновані на пільгах, що випливають із численних міждержавних податкових договорів Швейцарської Конфедерації.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >