< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Планування потреби в матеріалах, деталях і вузлах (MRP)

Існуючі моделі розрахунку запасів припускають, що попит на один виріб (на певний товар) не залежить від попиту на інший виріб (товар). Наприклад, попит на холодильники може бути незалежним від попиту на машини для миття посуду. Більш того, попит сьогодні може мати не більше значення, ніж попит завтра.

Проте, попит на різноманітні вироби може бути залежним. Під залежним попитом ми розуміємо, що попит на певний виріб створює вплив на попит для іншого виробу.

Розглянемо створення залежного попиту автовиробника. Ринковий попит на автомобільні покришки і радіатори залежить від виробництва автомобілів. Чотири покришки і один радіатор йдуть на кожний виготовлений автомобіль. Попит на ті або інші вироби залежний, коли зв'язки між виробами можуть бути визначені. Тому, якщо менеджер з логістики може спрогнозувати попит на кінцевий продукт, то кількість всіх потрібних компонентів цього продукту може бути підрахована тому, що всі компоненти є залежними від кількості кінцевого продукту.

Менеджер з логістики, наприклад, плануючи виробництво одного літака в тиждень, знає всю потребу в комплектуючих. Для будь-якого товару всі комплектуючі, що входять в нього, представляють компоненти залежного попиту. Узагальнюючи, можна сказати, що для компоненту будь-якого найменування повинен бути складений план, що використовує відносини залежності, визначенної в кількостях входження цього компоненту в кінцевий виріб.

Це справедливо для всіх деталей, складальних одиниць і покупних виробів, коли відомий розклад їх входження у виріб. Сказане справедливе не тільки для промислових підприємств, але і для найрізноманітніших фірм, від ресторанів до госпіталів. Коли використовуються методи залежного попиту в промисловій сфері (на виробництві), вони називаються плануванням потреби в матеріалах, деталях і вузлах (MRP). Коли використовуються методи залежного попиту в розподільчій сфері, вони називаються плануванням розподілу ресурсів (DRP).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >