< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Відновлення і поточні зміни в плані

План потреби матеріалів не є постійний. Після розробки відомості складу виробу і плану потреби матеріалів з'являються зміни в дизайні, виробничих процесах і виробничих графіках. Так, якщо оцінка тривалості виробництва була на один тиждень менше ніж це повинно бути, то цей тиждень повинен бути додано в плані потреби матеріалів. Так само, якщо поліпшення дизайну приводять до змін одного з проміжних елементів, що складається з декількох деталей і існує як форма заділу в русі виробництва, тоді зміни у відомості складу виробу і плані потреби матеріалів неминучі. Невиконання термінів надходження і поломки машин вносять зміни в план потреби матеріалів. Аналогічно відбуваються зміни і в системі MRP, коли зміни вносяться у виробничий графік. Не торкаючись причин появи всіх змін, модель системи MRP повинна мати здатність до змін. На виконання цієї вимоги, виробничий розклад повинен враховувати останні зміни інформації про виріб і виробничий процес. Якщо розклад після початку виробництва всіх елементів відображає реальний стан виробництва, це означає, що виробничий розклад задовільний.

Внесення змін в розклад систем MRP в результаті поточних коректувань є дуже громіздким. Зазвичай MRP-системи комп'ютеризовані. Завдяки комп'ютеризації, вони стали популярні і використовуються як практичний інструмент планування. Існуючі комп'ютерні програми містять ті ж самі розрахунки, розглянуті в цьому розділі.

Основною перевагою системи MRP є здатність своєчасно і точно здійснювати репланування. Завдяки тому, що трапляються зміни, це приводить до необхідності вносити зміни в MRP, скажімо, раз на тиждень. Ця здатність відома під назвою поновлювння MRP. Поновлювання MRP використовує цілу програму MRP з представленням всіх обчислень, які дозволяють одержати новий план чистих потреб. Проте деякі менеджери зацікавлені в отриманні більш швидких і більш складних повідомлень MRP. Поточне MRP охоплює тільки ті одиниці, облік яких вимагає рекалькуляції. Поточне MRP вимагає розробки більш розвинених комп'ютерних програм, але з меншим процедурним часом. Не зважаючи на те, що здатність до можливості частих перерахунків MRP є їх привабливою їх характеристикою, багато підприємств відмічають, що вони не хотіли б реагувати на незначні зміни, у виробництві. Наявність частих змін носить назву "знервованості" системи. Часті зміни можуть привести до хаосу у відділах постачання і виробничих відділах, якщо такі зміни здійснювати. Отже, якщо здатність до віддзеркалення поточних змін існує, ПОМ прагне знизити "знервованості" шляхом оцінки необхідності і дії змін перш, ніж поширювати повідомлення про них в інші відділи.

Операційний персонал має два доповнюючих інструменти, які здатні знизити "знервованість" системи. Перший – це встановлення тимчасового бар'єру. Бар'єр дозволяє сегмент виробничого графіка позначити як не "належний реплануванню". Таким чином, цей сегмент виробничого графіка не піддається змінам в періодичних відновленнях розкладів. Другий доступний інструмент є закріплення. Закріплення має справу з ВОМ і означає встановлення зв'язку між компонентом і складальною одиницею. Простежуючи зв'язок і просуваючись вперед і вгору по структурі ВОМ, менеджер з логістики може визначати причину виниклої потреби і змінювати рішення про необхідність внесення змін в розклад.

За допомогою системи MRP менеджери-логісти можуть оперативно реагувати на зміни в реальному виробництві. Якщо нервозність викликається законними причинами, то відповідна реакція менеджера з логістики може прийняти форму дослідження навколишнього виробничого середовища, а не коректування управління виробництвом за допомогою тільки можливостей системи MRP.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >