< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Надання консалтинговтх послуг

Консалтингові послуги – послуги, що забезпечують клієнтів спеціалізованим досвідом, поведінкою, професійними навичками або іншими ресурсами, які допоможуть йому в оптимізації фінансово-економічного стану підприємства (організації, установи), в рамках чинної нормативно-законодавчої бази.

Класифікація способів консультування така:

  • експертний: консультант відповідає на питання: що робити? ("вийти на певний ринок", "встановити певні ціни", "внести в контракт певний пункт"...);
  • процесний: спільна робота консультанта і клієнта. Консультант відповідає на питання "як?", а після цього разом з клієнтом – на питання "що потрібно робити?".
  • навчальний: консультант не тільки відповідає на питання, як вирішити конкретну проблему, але на її прикладі стимулює бажання навчатися, розвиває творчий потенціал;
  • внутрішній: створюється власний консультаційний підрозділ фірми для інших підрозділів (доповнює зовнішнє консультування). Існує багато видів консалтингових послуг, і класифікуються вони по-різному.

Консалтингові послуги можуть здійснюватись консультаційними підрозділами підприємств, індивідуалами або сумісниками.

Консультаційні підрозділи підприємств. Відділи і групи підприємства, що займаються проблемами управління виробничими, фінансовими та іншими процесами своєї компанії, можуть перетворитися на консультаційні служби, продаючи свій досвід іншим.

Індивідуали. Це досвідчені менеджери-універсали, часто залучають один одного для вирішення окремих питань, використовуючи особисті стосунки.

Сумісники. Це фахівці в якій-небудь галузі – практикуючі менеджери, фахівці, що поза своєю основною діяльністю можуть займатися проблемами, які збігаються з їхнім професійним інтересом.

Детальна інформація про організацію інформаційно-консультативні діяльності, побудову IT-консалтингу подана в розділі 6.

Надання навчальних послуг

Навчальні послуги – послуги, пов'язані з навчанням або консультуванням. Навчальні послуги досить поширені, оскільки необхідні абсолютно всім користувачам. Безліч подібних послуг ми одержуємо зовсім безкоштовно або у формі порад друзів і знайомих, або як додаток до купленої техніки чи ПЗ. Якщо відсутні безкоштовні канали одержання цих послуг, то їх можна придбати.

Платні навчальні послуги з'явилися практично одночасно з масовим поширенням комп'ютерів у державних і комерційних організаціях (початок 90-х pp.); цьому сприяла загальна комп'ютерна безграмотність населення. З'явилось багато фірм, що пропонували скорочені курси операторів ПЕОМ.

Сьогодні попит на цей вид послуг значно скоротився, зменшилася кількість оголошень, що пропонують навчити роботі з ПК тощо. Свою роль тут відіграли вищі навчальні заклади, що впровадили в навчальні програми спеціальні курси, та спеціалізовані фірми. Останні, як правило, пропонують навчання не тільки комп'ютерним, а й багатьом іншим спеціальностям: менеджер, бухгалтер, секретар, економіст тощо. Послуги, пропоновані ними, здебільшого купуються приватними особами з метою працевлаштування в майбутньому.

Як правило, виникає необхідність у наданні трьох типів авчальних послуг:

  • навчання комп'ютерної грамотності;
  • навчання роботи з конкретним програмним продуктом;
  • консультації конкретних проблем.

Програмне забезпечення постійно оновлюється, і далеко не всі здатні самостійно його опанувати. Особливо актуально це для організацій, що масово переходять на якусь нову систему. Організації, що експлуатують інформаційні системи, змушені погодитися з необхідністю навчання системних адміністраторів, але економлять на навчанні основної маси своїх співробітників.

Популярними також є авторизовані курси з підготовки системних адміністраторів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >