< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Перелік маркетингових заходів щодо участі у виставках

 • 1. Визначення доцільності участі у виставці. Формулювання мети участі у виставці.
 • 2. З'ясування плану виставки, розміщення експонатів, напрямів руху відвідувачів.
 • 3. Підготовка наказу про участь у виставці (у наказі необхідно обумовити права та обов'язки головного координатора, кошти, якими він може розпоряджатися).
 • 4. Підготовка замовлення керівництву виставки на експозиційну площу (гарантійний лист).
 • 5. Складання тематичного плану, визначення експонатів, які будуть демонструватися в павільйоні.
 • 6. Визначення осіб, які будуть брати участь у виставці. Розробка й затвердження графіка їхнього чергування в павільйоні.
 • 7. Складання кошторису участі у виставці.
 • 8. Розміщення в засобах масової інформації запрошення відвідати павільйон фірми на виставці.
 • 9. Підготовка і відправка персональних запрошень відвідати виставку діловим партнерам фірми та корпоративним клієнтам.
 • 10. Розробка тематично-експозиційного плану: де і що розмістити, тексти написів, як захистити від пограбування.
 • 11. Підготовка і розміщення рекламно-інформаційних матеріалів (проспекти, прайс-листи, листівки, медіа-проектор).
 • 12. Демонтаж експонатів, їх пакування та транспортування.
 • 13. Підбиття підсумків участі у виставці, складання і систематизація статистики відвідувачів; порівняння своїх результатів участі у виставці з результатами конкурентів

Розсилання інформаційних повідомлень досить ефективний спосіб заявити про своє підприємство в розділі новин багатьох засобів масової інформації.

Роздача інформаційних листівок, буклетів і рекламно-подарункових матеріалів. Виставки, як правило, супроводжуються розданою інформаційних листівок, буклетів та рекламно-подарункових матеріалів.

Листівки, як правило, малоформатні, однозгинні видання, що випускаються, через свою економічність, великим тиражем. Містять одну або дві ілюстрації рекламованих виробів з докладним технічним описом і характеристиками. Листівки містять корисну інформацію щодо розцінок на інформаційні продукти, контактними телефонами та переліком послуг, що надаються.

Листівки та буклети кладуться на стенд (багато підприємств відправляють на виставки співробітників для збору інформації зі стендів). Також листівки кладуть на прилавки спеціалізованих комп'ютерних магазинів та роздають на головному вході виставки чи недалеко від стендів.

В рекламній кампанії інформаційного підприємства можуть також успішно використовуватись такі рекламно-подарункові матеріали, як блокноти, пластикові пакети, ручки, прапори, футболки, значки, годинники, парасолі, запальнички, брелки та інші. Нерідко підприємства розміщують товарну марку на фірмових бланках, упаковці товару, замовляють календарі і ручки з фірмовою символікою, що теж відіграє не останню роль у нагадуванні про фірму-виробника.

Сувенірна продукція служить досить потужним інструментом реклами, займаючи при цьому за обсягами обороту третє місце на рекламному ринку. Реклама на сувенірах сприятливо сприймається відвідувачами, не викликає роздратування і має більшу тривалість дії. Сам факт дарування та отримання подарунків викликає позитивні емоції і сприяє створенню сприятливої атмосфери для ділового спілкування.

Якщо ділити сувенірну продукцію на види, то найбільш поширеними подарунками є:

 • • Офісне приладдя (ручки, килимки для мишок, блокноти, щоденники, планінги і т.п.);
 • • посуд і кераміка (попільнички, кухлі, статуетки, келихи);
 • • текстиль (футболки, бейсболки, толстовки, рушники, сумки, прапори і вимпели, парасолі, серветки);
 • • корисні дрібниці (запальнички, брелки, значки, пакети, надувні кулі).

Поділ сувенірної продукції підприємства за ціновими категоріями зведено в таблицю 5.7.

Таблиця 5.7

Види сувенірної продукції

Група сувенірів

Вартість сувенірів

Види сувенірів

Призначення сувенірів

1.

Промоушн-сувеніри

до 100 грн.

Ручки, запальнички, значки, календарики, шоколадки, брелки, кепки та інше

Служать для роздачі потенційним замовникам на семінарах, виставках, під час різноманітних промоакцій і конкурсів. Найбільш зручні для роботи з роздрібними клієнтами

2.

Бізнес- сувеніри

від 100 до 400 грн.

Щоденники в шкіряних палітурках, візитниці, письмові прилади, годинники, портфелі

Призначені для вручення діловим партнерам і клієнтам

3.

VIP-сувеніри

від 400 грн.

Дорогі вази, статуетки, ручки відомих виробників, колекційна зброя, набори вишуканих келихів, сувеніри із срібла

Подібний презент може бути вручений важливому партнеру по бізнесу

Незалежно від напрямку діяльності та масштабності рекламної кампанії, сувенірна продукція є важливим і дієвим інструментом реклами. Що вибрати, і якими міркуваннями керуватися при виборі сувенірної продукції, керівництво підприємства вирішує самотужки. Однак у будь-якому випадку професійно і якісно виконаний аксесуар буде приємним та ненав'язливим нагадуванням про компанію – дарувальника.

Проведення презентацій. Серед такого виду стимулювання збуту продукції, як презентація, найбільшою популярністю користується презентація результатів, що проводиться підприємством або окремою особою з метою представити значущість результатів своєї праці для отримання подальших замовлень.

Презентації-конференції проводяться при здійсненні стратегії просування підприємства на новий ринок або виведенні нового товару на існуючий ринок з метою привернення уваги громадськості, потенційних клієнтів, постійних партнерів і фахівців до нових послуг і товарів.

Презентації, як правило, проводяться в межах виставок, під час зарубіжних відряджень або при ознайомленні гостей з досягненнями підприємства.

Успішна презентація закладає основи майбутнього спільного бізнесу, закріплює позиції інформаційного підприємства на ринку товарів та послуг, розширює коло споживачів/покупців продукції. Тому до кожної презентації необхідно ретельно готуватись.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >