Етапи контролю результатів рекламної кампанії
- 1. Проведення ревізії, тобто ситуаційного аналізу, який повинен дати моментальний "фотознімок" діяльності фірми, у тому числі рекламної.
- 2. Установлення планових величин і стандартів. Операціоналізація цілей, тобто визначення того, яку рекламну дію для якого продукту, в якій цільовій групі й коли треба зробити.
- 3. Вимірювання фактично досягнутих результатів за певний період (день, тиждень, місяць, квартал, рік).
- 4. Порівняння фактичних величин із плановими та стандартними.
- 5. Аналіз результатів порівняння, що дає змогу вносити зміни у планові величини і стандарти чи у хід проведення рекламної кампанії.
- 6. Розробка рекомендацій щодо внесення змін у хід проведення рекламної кампанії.
Перевірка відбувається через порівняння планових і фактичних (реальних) значень показників та уточнення чинників відхилень. Це може бути контроль як економічних показників, так і комунікативних результатів. Базою порівняння можуть бути дані за минулі періоди, дані інших підприємств.
Контроль розділяють на претестта посттест. Предметом претесту є прогнозування показників (економічних і комунікативних). Посттестування провадиться у ході та після проведення рекламної кампанії.
За характером цілей, які ставить перед собою інформаційне підприємство, контроль поділяється на контроль результатів рекламної кампанії й ревізію.
Контроль результатів рекламної кампанії у свою чергу поділяють на поточний і тактичний. Поточний відбувається щоденно, а результати його можуть підбиватися щоденно, щотижня, кожен місяць, квартал. Тактичний контроль охоплює значну кількість показників за цілий рік [39].
Може бути також стратегічний контроль, який аналізує дані за період понад один рік. Цей контроль наближається до завдань ревізії рекламної діяльності, яка є складовою ревізії маркетингу підприємства.
Контролем маркетингу, і в тому числі рекламної діяльності повинен займатися спеціально призначений працівник з освітою маркетолога (рекламіста) або відділ (група) контролю Вони можуть діяти як самостійно, так і в складі маркетингових (рекламних) служб. їх наявність є обов'язковою в умовах цивілізованого ринку.
Контроль відіграє подвійну роль: фіксує хід реалізації і стежить за відхиленнями у ході проведення рекламної кампанії Усе це мас на меті підвищити ефективність рекламної діяльності інформаційного підприємства.
Перевірка відбувається через порівняння планових і фактичних (реальних) значень показників та уточнення чинників відхилені". Цс може бути контроль як економічних показників, так і комунікативних результатів.
Перелік питань, на які треба отримати відповіді у ході ревізії рекламної діяльності
- 1. Наскільки узгоджені цілі рекламної кампанії з цілями маркетингу та стратегією фірми?
- 2. Чи відповідають цілі й результати, які планувались при розробці рекламних кампаній, фактичним результатам?
- 3. Які альтернативні заходи рекламного характеру було відкинуто й чому?
- 4. Які недоліки є в діяльності служби реклами?
- 5. Чи відповідає бюджет рекламної кампанії фактичним витратам?
- 6. Наскільки систематично ведеться контролювання заходів рекламної кампанії?
- 7. Чи достатньо інформації має служба реклами, щоб детально спланувати свою діяльність?
- 8. Чи достатньо обгрунтовані висновки про ефективність рекламної кампанії?
- 9. Чи достатньо тісний зв'язок існус між тими підрозділами, з якими співпрацює рекламна служба
- 10. Чи відповідає кваліфікація працівників служби реклами тим завданням, які стоять перед нею?
Таким чином процес контролю передбачає періодичну всебічну або за окремими напрямами об'єктивну перевірку рекламної діяльності підприємства, тобто порівняння запланованих і реально одержаних показників продажу інформаційних продуктів і послуг.
Протягом усієї рекламної кампанії варто постійно стежити за ефективністю реклами, щоб вчасно відкоригувати стратегічний хід кампанії, якщо потрібно, щоб реклама у кінцевому рахунку досягла мети.
"Коли ти знаєш свого ворога й знаєш себе, тобі не страшний результат сотні війн".
Сун Тзу, китайський генерал