< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Алгоритм початкових дій бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги на місці події

Початок контакту з постраждалих. (підхід до постраждалого). При підході до постраждалого слід з'ясувати у випадкових свідків, рятувальників чи міліціонерів що сталося, чи безпечним є місце пригоди, число постраждалих (рис. 1.21).

Якщо місце події, на Ваш погляд, пов'язане з кримінальними діями, то відразу необхідно викликати працівників правоохоронних органів, якщо вимагає втручання рятувальників – повідомляють рятувальну службу (101). У всіх випадках, якщо стався злочин або застосовано насилля, працівники правоохоронних органів повинні попередньо забезпечити безпеку для медичних рятувальників.

Якщо будь-яка інформація відсутня, варто діяти самостійно, звертаючи насамперед увагу на все, що може становити небезпеку для членів бригади: місце слід повністю оглянути. Якщо є найменша загроза (контейнери промарковані спеціальними знаками, пролита рідина, дим, туман, вогонь, природний та інший газ, проводи електричного струму, вибухонебезпечні предмети, предмети, які можуть впасти зверху і т. п.), слід визначитися, чи існує реальна можливість самостійно, без власного ризику, її усунути. Якщо ні, то необхідно припинити рух до постраждалого, викликати рятувальників. У цій ситуації необхідно підтримувати словесний контакт із постраждалим, з'ясувати, що його турбує, і дати йому рекомендації щодо само- і взаємодопомоги.

Огляд місця події

Рис. 1.21. Огляд місця події.

Якщо все ж прийнято рішення наблизитися до постраждалого, то потрібно з'ясувати, що сталося, щоб передбачити механізм травми і налаштуватися на методику надання медичної допомоги. Один із медичних працівників або водій повинен оглянути всю територію місця пригоди, щоб виявити інших постраждалих. При їх наявності керівник бригади зобов'язаний їх оглянути і надати необхідну медичну допомогу.

Варто звертати увагу на всі деталі місця пригоди, постійно контролюючи місце пригоди, оскільки в динаміці може виникнути додаткова небезпека, що змусять медиків рятувати не тільки життя постраждалого, але і особисте. Безальтернативно, пріоритетом залишається власне життя, далі життя пацієнта, а також всіх оточуючих.

Необхідно з'ясувати, чи потрібна додаткова допомога або додаткові засоби. У випадку їхньої потреби надсилають повідомлення диспетчеру, де лаконічно подають інформацію про місцезнаходження постраждалих, їх кількість, загальний стан та характер ушкоджень з подальшим визначенням кількісного та якісного типу допоміжних БЕ(Ш)МД.

Необхідно пам'ятати, що безпека медичного працівника повинна бути забезпечена не лише фізично, але і юридично: при наданні екстреної медичної допомоги у кожному конкретному випадку слід чітко дотримуватися основних положень протоколів із надання невідкладної медичної допомоги.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >