< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Критерії вибору виставки/ярмарку

Вибір виставки здійснюється експонентом, відповідно до поставлених цілей. Чим краще вони сформульовані, тим простіше проходить вибір виставки.

Дуже важливим при цьому є розмежування між першочерговими і другорядними цілями. Наприклад, якщо на першому місці стоїть мета досягнути визнання фірми, то потрібна престижна виставка, причому міжрегіональна, національна або міжнародна.

Якщо фірма орієнтована на обмежений ринок, то перевага надається престижним, але регіональним виставкам.

Якщо брати до уваги розмір виставки, то більшість учасників і відвідувачів віддають перевагу великим виставкам, але які мають регіональне або міжрегіональне значення.

Щоб презентувати товари, які планується продавати або передбачається закуповувати в перспективі, необхідно правильно, з відповідним обгрунтуванням, обрати виставку чи ярмарок. Це робиться шляхом виключення з числа спеціалізованих виставок/ярмарків з обраного товару тих, які не підходять, і зосередження уваги на тих, які максимально відповідають таким критеріям:

  • – власна продукція (або запланована для придбання) і цілі участі відповідають темі виставки/ярмарку;
  • – виставкою/ярмарком охоплені групи покупців (учасників), з якими вже встановлені комерційні зв'язки;
  • – передбачається вихід на нові цільові групи учасників виставки/ярмарку;
  • – спектр товарів (послуг), що пропонуються а також чисельність учасників виставки/ярмарку є репрезентативними.

Після такого, до певної міри, теоретичного 'вибору, рекомендується вияснити, чи наявні вже учасники, які пропонують аналогічні або альтернативні товари і послуги, і які аргументи наводять вони відвідувачам (ціна, строки поставки, переваги у використанні). Товар, який цікавить потенційного учасника виставки/ярмарку, повинен відповідати темі заходу і бути присутнім в номенклатурі організатора.

На відвідувачів краще враження справляє така виставка/ярмарок, яка найбільш широко представляє виробників і продавців. Крім того, певну користь приносить і стимулює зустріч на виставці/ярмарку не тільки з цільовими групами, але й з тими, хто оточує конкретні цільові групи.

Додатковим стимулом для участі у виставці/ярмарку можуть стати спеціалізовані конференції, семінари експонентів, зустрічі в межах професійних спілок (торгівля, галузі промисловості), які проводяться в його межах.

Таким чином, основними етапами підготовки до ярмарку є:

  • – аналіз всіх виставок, їх тем, номенклатури товарів, цільових груп;
  • – визначення власних цілей;
  • – попередній вибір;
  • – підготовка до відвідування.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >