< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Підготовка юристів Бельгії

Юрист, що займається загальною практикою, називається avocat (французькою); advocaat (голландською); і Rechtsanwalt (у німецькому судовому окрузі Ойпен). Цим званням можуть користуватися лише допущені avocats/advocaten, і, як правило, лише вони мають право виступати у суді.

Інший юридичний персонал включає нотаріусів та juristes d'entreprise, які не є практикуючими адвокатами, але дають консультації з юридичних питань компаніям, банкам або підприємствам змішаного типу, на які вони працюють за наймом.

Професія avocat/advocaat є вільною і незалежною. Avocats/advocaten вільно застосовують свою професійну майстерність у захисті істини та справедливості. Avocat/advocaat не може бути діючим суддею, хоча він може бути заступником судді. Він не може бути greffier, державним службовцем, державним нотаріусом або huissier de justice. Він не може працювати у промисловості або у бізнесі. Avocat/advocaat, який практикує як такий, не може бути приватним або державним найманим працівником, що отримує заробітну плату. Усяка діяльність, яка за своїм характером може перешкоджати незалежності avocat/advocaat та вільному характерові професії, є несумісною зі здійсненням професійних функцій.

Кваліфікація, необхідна для дозволу на роботу avocat/advocaat. Академічна підготовка вимагається в усіх випадках. Претендент повинен мати університетський ступінь з права будь-якого визнаного університету Бельгії. Звичайний курс для отримання ступеня триває п'ять років. Ступінь називається Licence en Droit або Licenciaat in de Rechten. Для отримання цього ступеня кандидат повинен мати достатні знання з другої мови для консультацій з текстів на цій мові і має бути достатньо ознайомленим з принципами бухгалтерії для аналізу бухгалтерських документів.

Претендент повинен пройти курс практичної підготовки, організований Колегією адвокатів протягом періоду в один рік для отримання свідоцтва під назвою Ordre National des Avocais de Belgique. Претендент також повинен пройти стаж адвоката – початківця, який триває три роки і може розпочинатися одночасно з курсом практичної підготовки. Курс професійної етики є обов'язковим. Передбачаються додаткові курси з певних галузей права, і вони є обов'язковими як частина курсу практичної підготовки. Передбачаються також курси підвищення кваліфікації, але вони не є обов'язковими.

Вимог щодо віку не існує. Однак існує вимога щодо добропорядності. Згідно з іншими вимогами, претендент не повинен бути під опікою, не повинен мати судимостей за ганебну поведінку і не повинен бути особою, яка оголосила про призупинення сплати боргів або проти якої було розпочато процес з банкрутства.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >