< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Протипіхотні невибухові загородження

Дротяні сітки на високих кілках

Рис. 60. Дротяні сітки на високих кілках

Облаштовуються із трьох-п'яти рядів колів, забитих у шаховому порядку й обплетених колючим дротом.

Організація облаштування: 1-й розрахунок (3 чол.) розбиває мережу; 2-й розрахунок (9 груп по 2 чол.) забиває коли в грунт (кувалдами, стукалками, ручними бабами) на глибину 0,5-0,7 м; 3-й розрахунок (15-20 груп по 3-4 чол.) оплітає коли колючим дротом (зовнішні ряди пятьма нитками - дві по діагоналі й три горизонтально; внутрішні й проміжки між рядами трьома нитками - дві по діагоналі й одна зверху. Спочатку оплітають перший ряд колів (найближчий до противника), потім проміжок і другий ряд і т. д. Оплітаючи, 2 людей розмотують моток колючого дроту, а 1-2 людини прибивають його до колів скобами з ослабленням (з боку, протилежного противнику).

Для облаштування 100 м трирядової мережі потрібно 10 мотків однопряденого дроту, 25 кг скоб, 100 колів довжиною по 1,75 і 12 люд./днів.

Дротяні мережі на низьких колах (

Рис. 61. Дротяні мережі на низьких колах ("спотикач")

Облаштовуються з декількох рядів колів, забитих у грунт у шаховому порядку й оплетених колючим дротом. Організація облаштування: 1-й розрахунок (3 чол.) розбиває мережу, 2-й розрахунок (5 груп по 2 чол.) забиває коли в грунт, 3-й розрахунок (8 груп по 3 чол.) оплітає колючим дротом. Кожний ряд дротової мережі й проміжки між рядами оплітають у дві нитки. Дріт прикріплюють скобами до торців колів. Спочатку протягують і прибивають до колів першого ряду першу нитку з ослабленням, потім другу, роблячи петлі, далі оплітають проміжок між першою й другою рядами, після чого другий ряд і т. д.

Для протягування 100 м дротової мережі потрібно 20 мотків однопряденого колючого дроту, 15 кг скоб, 350 штук 70-сантиметрових колів і 12 люд./днів.

Дротяні паркани

Рис. 62. Дротяні паркани

Улаштовуються з одного ряду колів, облетених п'ятьма нитками колючого дроту, посилених відтягненнями з додатковими двома-трьома горизонтальними нитками на них.

Для облаштування 100 м дротового паркану потрібно чотири-п'ять мотків однопряденого колючого дроту, 5 кг скоб, 34 кола довжиною по 1,75 м, 67, 70-сантиметрових колів і 3 чол. днів.

Дротові спіралі

Рис. 63. Дротові спіралі

Для виготовлення спіралі облаштовують шаблон діаметром близько 1 м. висотою 1,7 м із семи колів, закріплених між собою у верхній частині обручем.

Унизу в один з колів забивають скобу. Розрахунок (2 люд.), прикріпивши кінець дроту до цієї скоби, обмотує коли шаблона 50 витками дроту з відстанями межу ними 3-4 см. Потім дріт обрізають і кінець ЇЇ прикріплюють до іншої скоби, забитої у верхній частині кола із внутрішнього боку. Зв'язавши нижній кінець дроту з кінцем першого її витка, розрахунок скріплює нитки між собою через один кіл. Коли в'язання спіралі закінчене, витягають скоби з колу, вибивають обруч або стики, що втримують верхні кінці колів, і знімають спіраль. У складеному виді спіраль розтягують на довжину до 10 м, прикріплюють до вбитих з боку торця кіл. За довжиною й висотою спіралі перев'язують між собою звиванням із гладкого дроту. Дротові спіралі встановлюють у два-три ряди русява по висоті.

Для облаштування 100 м спіралі потрібно 10-15 мотків колючого дроту, 60-90 кг в'язального дроту й 12 люд./днів.

Три хрестовини із загострених по кінцях колів скріплюють поздовжньою жердиною й оплітають колючим дротом.

Рогатки скріплюють між собою дротом і прикріплюють до землі колами.

Для облаштування однієї рогатки потрібно 7 кг колючого дроту, одна 3,5-метрова і шість 1,5-метрових жердин і 0,4 люд./днів.

Дротові їжаки

Рис. 64. Дротові їжаки

Три загострених 1,5-метрових кола скріплюють по середині дротом і оплітають по кінцях колючим дротом. їжаки скріплюють між особою й прикріплюють до землі колами.

Для виготовлення одного дротового їжака потрібно 2,5 кг колючого дроту, три 1,5-метрових кола і 0,1 люд./днів.

Дріт

Рис. 65. Дріт "внакид"

Застосовують у разі обмеження часу, а також за відсутності колів або неможливості їхнього забивання в ґрунт. Установлюють у траві, на болотистих ділянках, лісосіках, у місцях покритих камінням й валунами. Організація облаштування: одночасно в смузі шириною 4-6 метрів розмотують спіралями три й більше мотки колючого дроту, що кріплять між собою й до землі колами, рогулькам, камінням. На кожен моток призначають 3 людини: двоє розмотують дріт, а третій перегинає його, утворюючи петлі й оплітаючи камені, що зустрічаються, корчі, кущі тощо.

Для облаштування 100 метрів загороджень потрібно три-чотири мотка колючого дроту й 1 люд./днів.

Малопомітні дротяні мережі (МЗП)

Рис. 66. Малопомітні дротяні мережі (МЗП)

Установлюються розрахунком у складі 8 осіб. Нижні кінці розгорнутої сітки прикріплюють до землі кілкамя-рогульками через 1-2 м по периметру. Між собою сітки з'єднують угорі й унизу через 1 метр по периметру. Між собою мережі з'єднують зверху Й знизу через 1 м кільцями або дротом. Дротові мережі МЗП є одночасно й протитанковими загородженнями. Маса одного пакета МЗП 26 кг, розміри в згорнутому вигляді 120×60×12 см, у розгорнутому - 10×10 м. На встановлення одного пакета МЗП потрібно 0,1 люд./днів.

Засіки

Облаштовуються з дерев діаметром не менш 15 см. Дерева валять убік противника хрест-навхрест, не відділяючи прикорінь від корчів, і облітають їх колючим дротом.

Для облаштування 100 м засік потрібна бензопила, три мотки колючого дроту й 3,5 люд./днів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >