< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ПЕРЕПРАВИ

Види переправ

Переправою називається ділянка водної перешкоди з прилеглою до неї місцевістю та необхідними переправно-десантними та іншими засобами, яка обладнана для подолання водної перешкоди військами одним з можливих способів. Переправа військ через водні перешкоди може здійснюватися в усіх видах бою. Подолання водної перешкоди, протилежний берег якої обороняється противником, називається форсуванням.

Існують такі види переправ:

  • – десантна переправа з використанням штатних самохідних переправно- десантних машин (гусеничний плавальний транспортер ПТС-2), бойових плавальних машин (бойової машини піхоти БМП-2), бронетранспортера БТР-80, бойової розвідувальної дозорної машини БРДМ-2, бойової машини десанту БМД), моторних човнів, підручних засобів з місцевих матеріалів;
  • – поромна переправа з використанням поромно-мостових машин ПММ-2, понтонно-мостових парків ПМП-М;
  • – мостова переправа з використанням наплавних мостів з понтонних парків або барж, мостів на жорстких опорах і комбінованих мостів;
  • – переправа вбрід;
  • – переправа танків по глибоких бродах і під водою;
  • – льодова переправа.

Десантна переправа дозволяє подолати водні перешкоди в бойових порядках найбільш близьких до тих, в яких війська ведуть наступ. Цей спосіб використовується під час переправи розвідувальних органів, передових підрозділів, передових загонів і перших ешелонів військ.

Вона характеризується ємністю, тобто здатністю переправити за один рейс значну кількість підрозділів з їх бойовою технікою. Переправа військ здійснюється шляхом послідовного здійснення рейсів. У розрахунок повного рейсу на самохідних переправно-десантних машинах входить: навантаження техніки на вихідному березі, вхід у воду, рух по воді, вихід на протилежний берег, розвантаження техніки, повернення на вихідний берег, подача під навантаження наступного рейсу.

Поромна переправа використовується для переправи танків, артилерії, бронетранспортерів та іншої бойової техніки. Залежно від. наявності переправних засобів, бойової техніки, що переправляється, характеру водної перешкоди та бойових дій, переправа здійснюється з використанням поромно-мостових машин ПММ-2 і понтонних парків ПМП-М. Підрозділи, що виділяються для обладнання поромних переправ, висуваються до річки за підрозділами 1-го ешелону.

Таким чином поромні переправи є надійним видом подолання водних перешкод, а під час форсування широких річок є основним способом переправи військ.

Мостова переправа. Залежно від конкретних умов наводяться наплавні або будуються низьководні мости з раніше підготовлених елементів, збираються комбіновані мости. Наплавні мости з використанням понтонних парків наводяться на ділянках річки, які мають меншу ширину, швидкість течії та достатню глибину. На вузьких річках широко використовують колійні механізовані мости з комплектів ТММ-3 та ТММ-ЗМ, які дозволяють в короткі терміни обладнати мостові переходи через перешкоди шириною до 40 м. Низьководні дерев'яні мости будуються з використанням мостобудівельної установки УСМ-2.

Переправа танків по глибоких бродах і під водою організовується з метою підвищення темпу переправи танкових підрозділів. Цей спосіб забезпечує можливість переправи великої кількості танків на широкому фронті в короткі терміни, зменшує потреби в поромно-мостових засобах. Він можливий тільки на ділянках, які мають доступні підступи до річки та виходи з неї та твердий ґрунт дна. Глибина річки під час переправи танків не повинна перевищувати 5 м, швидкість течії 2 м/с. Допустима глибина броду, по якому танки можуть долати водну перешкоду з частковою герметизацією, залежить від швидкості течії річки: до 1 м/с - 2,4 м, за 1-2 м/с - 2,3 м.

Переправа вбрід є одним з основних способів подолання підрозділами мілких річок, дозволяє здійснити переправу танків та іншої техніки одночасно з початком форсування. Місце броду визначають за характерними ознаками: по шляхах, стежках, коліях, які ведуть до річки та на протилежному березі; по розширенню річки, особливо на прямих ділянках і перепадах води.

Льодову переправу обладнують для всіх видів техніки. Вантажопідйомність льоду, тобто здатність його витримувати вантажі, які переправляються, залежить від товщини та структури льоду, температури повітря. Льодовий покрив має більшу товщину на ділянках річки із слабкою течією, на глибоких місцях і там, де менший сніговий покрив.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >