< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Системи керування фарами

Системи керування фарами складаються із декількох підсистем. Підсистема коректора фар. Автомобілі німецького виробництва ще з 1990 року законодавчо оснащуються ручним кореісгором фар для корегування положення світлового потоку залежно від кількості пасажирів та маси вантажу в автомобілі. Так як водії не часто згадували про таку функцію, то наступним кроком стало впровадження автоматичних коректорів двох типів – квазістатичних та динамічних.

У квазістатичних системах автоматики реагує тільки на уклін кузова і має у своєму складі два сенсори положення кузова та приводи переміщення фар у вертикальній площині. З появою ксенонових ламп, що випромінюють значний потік світла, виникла необхідність захисту водіїв зустрічних автомобілів при неправильному регулюванні положення фар.

З'явились динамічні системи корекції, основна відмінність яких – значно більша швидкість реагування системи на зміни положення кузова та з урахуванням швидкості руху автомобіля. Наступним кроком підвищення безпеки у системах освітлення стало впровадження більш комплексних систем автоматичного керування рівня освітлення, автоматичного вмикання, керування фарами у горизонтальній площині при поворотах автомобіля.

Підсистема активного головного світла.

Підсистема активного головного світла, (АГС) (Active Front-lighting System, AFS) служить для кращого освітлення дороги при прямолінійному русі та поворотах, за рахунок чого підвищується безпека руху. АГС являє собою електронну систему керування освітленням фар автомобіля.

Ширококутний сенсор стежить за зміною освітленості зовні автомобіля та миттєво приймає рішення про вмикання чи вимикання габаритів автомобіля і фар ближнього світла, що робить їзду більш комфортною. При в'їзді у затемнене місце – гараж, тунель, через 2 с вмикаються габарити, а при в'їзді у більш темне місце через 1 с вмикаються фари ближнього світла. Після виїзду на освітлене місце через 3 с вимикаються фари, а ще через 3 с – габарити. Якщо двигун заглушений, автоматичне керування вимкнене. Оптичний діапазон роботи системи від 2 до 20 люкс. Система реалізує дві функції:

  • – динамічне активне головне освітлення;
  • – статичне активне головне освітлення.

Динамічне активне головне освітлення забезпечує регулювання освітлення за рахунок повороту модуля лампи у горизонтальній площині.

Статичне активне головне освітлення забезпечує світло при повороті шляхом вмикання додаткової лампи.

До складу системи входять вхідні датчики, блоки керування фарами та виконуючі механізми. Вхідні датчики забезпечують інформацією стосовно керування освітленням – положення модуля лампи, рівня кузова у вертикальній площині та кута повороту керма. Блок керування оцінює сигнали, що надійшли від цих датчиків і датчиків швидкості коліс системи АБС та формує на підставі інформації керуючі дії на виконуючі механізми. Виконуючі механізми – електродвигуни коректора фар, електродвигуни динамічного активного головного освітлення, лампи статичного активного головного освітлення. Максимальна величина кута повороту модуля лампи складає 15° для внутрішньої сторони повороту і 7,5° для зовнішньої сторони. Лампа статичного активного головного освітлення активується при поворотах на швидкості до SO км/год. та ввімкненому ближньому світлі. Після завершення повороту модулі ламп повертаються у вихідне положення. При заміському русі динамічне активне головне освітлення активується на швидкості більше 10 км/год.

Електродвигуни коректора фар у вертикальній площині вмикаються на усіх режимах по сигналах датчиків рівня кузова, компенсуючи його нахил.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >