< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Система SAR-Lupe

є глобальною системою космічної видової розвідки, яка дозволяє здійснювати контроль за кризовими районами та збирати інформацію на користь ухвалення військовим керівництвом рішень щодо підготовки та проведення військових операцій, а також забезпечувати точною і своєчасною інформацією бойові формування. Наземні об'єкти системи SAR-Lupe призначені, у першу чергу, для проведення всепогодної розвідки радіолокації для розпізнання стратегічних об'єктів, контролю місцезнаходження мобільних об'єктів і спостереження за діяльністю ударних сил. Система складається із космічного і наземного сегментів.

Космічний сегмент системи SAR-Lupe представлений п'ятьма космічними апаратами (КА) розвідки радіолокації (РЛР) з просторовим розв'язанням менше 1 м. Розрахунковий термін експлуатації одного КА складає 10 років (запуск першого апарату був здійснений 19.12.2006 р.).Для проведення розвідки кожен КА системи SAR-Lupe обладнаний станцією радіолокації з синтезом апертури антени. При цьому передбачено два режими роботи антени радара: зйомка кадрами 8x60 км. – оглядове картографування (STRIP-SAR); зйомка кадрами 5,5x5,5 км. – детальна об'єктна зйомка (SLIP- SAR). В останньому випадку роздільна здатність зображення, за заявою керівників проекту, складає менше 1 м. Запис даних видової розвідки здійснюється на бортовий накопичував інформації (об'єм його пам'яті перевищує 128 ГБ) з подальшою передачею замовникові.

Наземний сегмент SAR-Lupe. Для управління космічним угрупуванням задіяний національний комплекс управління системою космічної розвідки в м. Гельсдорф, який включає два функціонально пов'язаних структурних елементів: 1) наземна станція контролю космічного простору, котра виконує завдання супроводу (контролю даних телеметрії) космічних апаратів системи SAR-Lupe, прийому даних видової розвідки та їх первинну обробку; 2) центр планування та обробки даних, котрий забезпечує постановку завдань системі (програмування системи відповідно до завдань на розвідку) і перевірку (контроль) ходу їх виконання, обробку знімків (дешифровка зображень), їх архівацію і зберігання, а також аналіз отриманих зображень.

Підрозділи забезпечення КСР

Професійна підготовка фахівців для КСР проводиться в рамках власної освітньої системи на базі Школи стратегічної розвідки Бундесверу (м. Фленсбург), в якій проходять навчання як військовослужбовці, так і цивільний персонал частин і підрозділів РРТР і РЕБ Командування стратегічної розвідки, а також кандидати на командні посади Об'єднаних сил забезпечення і Органів управління військовим зв'язком.

У школі організовані наступні курси: 1) підготовки по вибраних військово-облікових спеціальностях (ВУС), 2) підвищення кваліфікації в спеціальній області, 3) подальшого вдосконалення і 4) мовної підготовки. Підготовка слухачів по ВУС проводиться за єдиною уніфікованою програмою. В цілому навчання в школі здійснюється по 50 учбовим курсам (програмам навчання), необхідних для широкого і багатоступеневого освітнього процесу по напрямах РРТР і РЕБ. Разом із здобуванням військової освіти слухачам пропонується пройти технічно орієнтовані та мовні учбові курси, спеціалізовані практичні заняття і тренування, а також "комп'ютеризовані" тактичні навчання. У результаті слухачі отримують теоретичні та практичні знання в таких областях, як визначення бойового потенціалу конфліктуючих сторін, характер дій і наміру угрупувань військ (сил), лінгвістика, основи техніки зв'язку (електроніка і метрологія – вимірювальна техніка), а також експлуатації DV- та ІТ-техніка.

Будучи також центральною учбовою установою для персоналу сил РЕБ, школа здійснює учбово-бойову підготовку кадрових фахівців РЕБ, у першу чергу військовослужбовців, які направляються до складу контингентів ЗС ФРН в Афганістані та Косово.

Школа стратегічної розвідки представлена штабом, учбовим відділом та трьома учбовими групами. Учбовий відділ займається плануванням учбового процесу і коректуванням програм навчання відповідно до вимоги керівного складу командування стратегічної розвідки. Учбова група А представлена трьома курсами, в рамках яких навчаються офіцери, цивільний персонал командування і кандидати на командні посади об'єднаних сил забезпечення згідно вибраної військово-облікової спеціальності, організовані учбові курси підвищення кваліфікації в спеціальній області, а також вивчення іноземних мов. Учбова група В, котра складається з чотирьох курсів, відповідає за освіту унтер-офіцерів і фельдфебелів. Учбова група "військового зв'язку" включає два курси, де персонал готується за спеціальною програмою навчання, котрий припускає залучення на посадах органів зв'язку бундесверу. У цілому можливості школи дозволяють щорічно готувати близько 650 слухачів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >