< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Центральна лабораторія досліджень Бундесверу в області технічної розвідки

займає важливе місце в структурі командування. На неї покладено інформування командування Бундесверу про діяльність різних видів розвідки, науково-технічне забезпечення КСР в області РРТР, а також прогнозування розвитку способів, методів і засобів технічної розвідки Збройних сил іноземних держав на користь ухвалення військово-політичним керівництвом держави необхідних заходів у сфері розбудови і бойового застосування Збройних сил.

У ході реформування Збройних сил в КСР планувалося провести низку організаційно-штатних заходів, спрямованих на оптимізацію як структури КСР, так і його функціонування в рамках системи військової розвідки держави, зокрема: 1) передислокувати основний склад 92 військового округу зв'язку з містечка Трір в Даун для подальшої інтеграції з 93, який там базується, а його компоненти (штаб і частину технічних засобів обробки даних), котрі до 31.12.2008 р. залишалися ум. Трір,згодом розформувати; 2) розформувати 921-й район PP в Берлін-гатов до 30.09.2008 р.; 3) інтегрувати частину сил (окремі елементи) 911-го (м. Брамштедтлунд) і 931-го (м. Даун) районів PP.

Таким чином, можна відзначити, що Командування стратегічної розвідки упевнено зайняло своє місце в національній системі розвідки, а за чисельністю в області технічної розвідки персоналу навіть перевищило основні компоненти розвідувального співтовариства Німеччини, таких як Федеральної розвідувальної служби, Федерального відомства з охорони Конституції і Служби військової контррозвідки МО, причому останню – у декілька разів. Створення КСР було продиктоване необхідністю обхвату всього спектру завдань військово-політичного керівництва, котрі покладаються на військову розвідку і радіоелектронну боротьбу, та на організацію успішного функціонування створюваної системи стратегічної розвідки. Насамкінець, КСР нині є не лише невід'ємною частиною, а й головною складовою військової розвідки.

Основу стратегічної розвідки Бундесверу складають наземні та космічні сили, а також засоби командування стратегічної розвідки. При цьому система стратегічної наземної радіо- і радіотехнічної розвідки забезпечує виявлення радіоелектронних засобів іноземних держав, визначення їх місцеположення, перехоплення повідомлень, котріпередаються по урядових, дипломатичних, комерційних і військових радіо-, радіорелейних і супутникових лініях зв'язку, та їх оцінку і аналіз.

Успішно введена в експлуатацію система космічної розвідки дозволяє отримувати зображення місцевості необхідного прийняття рішення у будь- який час доби. При цьому функціонування п'яти космічних апаратів на орбіті значно підвищує оперативність зйомки, що, природно, покращує обороноздатність і безпеку держави. Виведення ж космічних систем радіолокації на той же порядок просторового розв'язання, що й оптико- електронних, надає Німеччині ширші можливості щодо дистанційному зондуванню Землі та показує її науково-технічну перевагу над іншими державами, а проект інтеграції системи SAR-Lupe, котрийнині реалізується в перспективну загальноєвропейську систему космічної розвідки, дає великі гарантії ФРН у доступі до розвідувальної інформації систем космічної розвідки союзників.

За словами колишнього міністра оборони Німеччини Франца Йозефа Юнга, КСР вже сьогодні забезпечує національні бойові формування необхідними розвідданими для виконання поставлених перед ними завдань, що безпосередньо відбивається на ефективності їх застосування та успіху операцій, котрі проводяться ними, в цілому. Але в умовах глобалізації та появи широкого спектру асиметричних загроз, як стверджує чиновник, "існує пряма необхідність у подальшому збільшенні розвідувальних можливостей цього командування". До 2013 р. в інфраструктуру й перспективні майбутні проекти КСР інвестовано близько 16 млн євро.

Наступними кроками Бундесверу в напрямі підвищення ефективності розвідувального забезпечення військ (сил), можливо, буде збільшення рівня комп'ютеризації військ (у першу чергу, формувань тактичного рівня), функціональної сумісності інформаційно-комунікаційних систем, кількості високошвидкісних каналів зв'язку і впровадження розподіленого мережевого доступу до інформації, котра здобувається як національними органами розвідки, так і союзників. Передбачалося, що створювані відповідні органи управління увійдуть до штабу КСР, котрий реорганізовувався у 2007 – 2008 pp. під розширений спектр завдань. Компанія OHB-SystemAG нині розробляє малі космічні апарати та бортову апаратуру для них, а також технології забезпечення безпеки, розвідки та моніторингу місцевості.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >