< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Планування

В основу практичної реалізації акції "Троянда-невидимка" (Stealth Rose) були покладені дві стратегії.

  • • Стратегічний план, розроблений Службою громадських зв'язків у 1996 р., який акцентував увагу на "новому сміливому і новаторському підході при реалізації з упором на креативний елемент, інновацію, пошук нових способів популяризації ВПС США"
  • • План святкування 50-річчя ВПС передбачав випуск інформаційних повідомлень і відповідав за комунікацію. План практичної реалізації проекту чітко визначав пріоритети, загальне положення справ, пропонував стратегію дій і варіанти ключових повідомлень і каналів фінансування. Ставилася мета приурочити "Турнір троянд" до 50- річного ювілею ВПС США і реалізувати дві основні ідеї: "Технології майбутнього вже сьогодні" (Tommorrow's Technology Today) (показ літака В-2) і "Гордість і професія" (Proud and Professional) (представлена зведеним оркестром ВПС).

Реалізація

  • • Секретар і заступник начальника кадрової служби ВПС прибули в Пасадену за
  • 2 дні до початку параду для того, щоб давати інтерв'ю і брати участь в офіційних заходах. Починаючи з 27 грудня, вже щосили працювала Служба громадських зв'язків ВПС США, співробітники якої забезпечували пресу необхідною інформацією, відповідали на запитання ЗМІ, давали інтерв'ю на радіо і телебаченні, узгоджували хід заходів параду з поліцією і організаторами. У програмі каналу CBS "Прийдешні троянди", яка вийшла 30 грудня, були показані матеріали піар-агентства про основні події в історії ВПС США і внесок цього виду збройних сил у процвітання американської нації.
  • • Колосальна робота, виконана до початку параду каналом KTLA-TV (найпопулярніший місцевий канал), який періодично показував репортажі про польоти В- 2, сприяла інформування громадськості та позитивного сприйняття події. За кілька днів до Нового року деякі газети повідомили про підготовлюваний політ. Головні дійові особи – секретар, заступник командувача ВПС, пілот літака, офіцер піар-служби – були весь час у центрі уваги преси.
  • • Ефект від появи в небі над парадом літака В-2 перевершив всі очікування. Як і було заплановано, літак з'явився на заході як раз в той момент, коли оркестр ВПС проходив повз ложі для преси, несучи прапор 50-річного ювілею ВПС США.
  • • Про видовищності початку параду говорить той факт, що більш ніж мільйонний натовп глядачів від захвату схопилася зі своїх місць. Цю загальну наснагу було передано в прямому ефірі каналу ABC, NBC, CBS, UNIVISION та іншими ЗМІ. Приблизно 400 млн. телеглядачів побачили репортажі про військовослужбовців і техніку ВПС США.

Оцінка

Такі висловлювання свідчать про безпрецедентне сприйнятті цієї події.

"Бомбардувальник В-2 Stealth – цвях програми", – так була названа одна з статей на першій смузі газети The Los Angeles Times. "Приголомшливий PR-хід... відвернув увагу від решти шоу... не йде ні в яке порівняння з 56 рухомими платформами".

"Мурашки біжать по шкірі... Глядачі неймовірно порушені... Так проходить святкування 50-річного ювілею ВВС", – говорив диктор телекомпанії KTLA-TV Боб Юбанкс (Bob Eubanks).

"Неймовірний політ... класний спосіб ознаменувати початок Турніру... Боже! Люди втрачають самовладання!", – говорила ведуча телекомпанії NBS Жизель Фернандес (Giselle Fernandez).

Навіть через декілька тижнів після параду в місцеві газети йшли потоки і листів. У рубриці "Листи до редакції" одного з випусків газети Los Angeles Times містилося вигук: "21 мільярд доларів! Виправдано до останнього цента! Віддам все, щоб ще раз це побачити!".

В організації "Параду троянд" брали участь і інші, але тільки ВПС США вдалося створити відчуття напруженого очікування і зробити з шоу "цукерочку". За даними компанії Nielsen, популярність параду перевершила всі заплановані показники. Мета – розповісти про американську авіатехніки та професіоналізмі чоловіків і жінок, які служать у ВПС США, – була досягнута, а план кампанії успішно перевиконано!

За матеріалами: Самые Успешные Pr-Кампании В Мировой Практике [Електронний ресурс].Режим доступу: slideshare.net/defenseneiwork/pr-8347373

6. Проблема самосвідомості, самоідентифікації, скоріше навіть динамічної переідентифікації, стає актуальною для теорії постмодернізму. "Як же можна уникнути занурення в кошмар буденності, якщо не ставши чужим своїй країні, мові, сексуальній орієнтації і identity?" (Д. Кристєва). Невизначеність, несумірність стають основоположними ознаками не тільки особистості постмодерну, але всіх його категорій – часу, простору, тексту тощо. Постмодернізм намагається вирішити проблему самоідентифікації особистості через глобальну комунікацію. "У світі, в якому я подорожую, я нескінченно створюю самого себе. Саме проходячи далі історичних, робочих гіпотез, я починаю цикл свого звільнення", – писав Франц Фаннон, психоаналітик і учасник алжирського визвольного руху. З іншого ж боку, неминучі комунікативні ситуації, коли, "щоб бути понятими, ми звертаємося за допомогою до тих самих понять, які використовують політики і вожді на своїх глобальних конференціях, до цієї нездоланної світовій системі значень" (Ф. Фанон). Міжнародна піар-комунікація визначається зверненням до глобального співтовариства і переслідує цілі, що виходять далеко за межі приватних інтересів країни та окремих груп.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >