< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Основна інформація щодо реорганізації' військово-цивільного співробітництва під час надання допомоги

Бундесвер надає всередині країни надійну всебічну допомогу, сприяючи тим самим захисту населення, об'єктів життєзабезпечення та від наслідків великих стихійних лих, у тому числі терористичних атак. З моменту свого утворення, Бундесвер кілька разів надавав різноманітну допомогу під час великих стихійних лих та нещасних випадків, таких як снігові бурі, лісові пожежі, серйозних аварій або повені. їхні структури та спеціальні навички у військово-цивільному співробітництві завжди дозволяє їм виконувати допоміжних завдань.

Застосування Бундесверу для боротьби з повенями на Ельбі, Дунаї та Мульді в серпні 2002 року було найбільшою акцією такого роду в Німеччині. У той час цілодобово боролися близько 45000 членів збройних сил в тісній співпраці з громадськими організаціями з надання допомоги і добровольцями проти повеней. Вони тоді врятували життя і зберегли країну і народ від руйнувань ще більшого масштабу.

Збройні сили приготували задля підтримки федерального уряду та урядів штатів персонал і матеріали щодо масштабних заходів з мільйонами відвідувачів з усього світу, таких як Всесвітній день молоді Католицької Церкви в 2005 р. та Чемпіонат світу 2006 р.

Трансформація збройних сил зумовила збільшення резерву, орієнтуючись на сьогоднішні та майбутні потреби.

Під час холодної війни всі заходи резервістів були спрямовані на швидку мобілізацію у випадку оборони. У теперішній час ймовірні завдання Бундесверу пов'язані переважно із ситуаціями мирного часу. Законодавство вимагає використання резервістів для цих завдань на добровільній основі.

Резервісти відіграють важливу роль для майбутніх можливостей і орієнтації Бундесверу. Вони в мирний час роблять корисний внесок у тісній співпраці з діючими солдатами, доповнюючи можливості діючих частин у широкому спектрі завдань Бундесверу. Таким чином, резервісти повинні, в першу чергу, набиратися туди, де їх навички – військові та цивільні – принесуть найбільшу вигоду для збройних сил.

Через широкий спектр завдань Бундесверу не можливо утримувати діючий

персонал задля всіх випадків. Тому використовувати резервістів-фахівців доцільно тоді, коли діючим підрозділам необхідні фахівці відповідної кваліфікації.

Високий пріоритет надається, як і раніше, посередницькій функції Бундесверу щодо спілкування з громадськістю. Резервісти добровільно та незалежно від наказів мають відвідувати офіційні заходи або семінари та лекції для поглиблення розуміння політики безпеки.

Відділ підтримки Бундесверу (Strietsrdftebasis) bundeswehr.de: Zivilmilitdrische Zusammenarbeit: vemetzte Sicherheit

Основними формами інформування населення у зоні відповідальності є:

  • • бесіди з місцевими лідерами та мешканцями. Така діяльність може проводитися як офіцерами СІМІС, так і військовослужбовцями, що несуть службу у патрулях, конвоях, на блокпостах, командирами підрозділів. Але завдання на проведення такої діяльності ставиться підрозділам батальйону з подання офіцерів СІМІС;
  • • інформування під час проведення переговорів, зустрічей командування батальйону з місцевим населенням;
  • • участь у радіопередачах, які транслюються у зоні відповідальності;
  • • інформування населення шляхом виготовлення та розповсюдження листівок.

Крім виконання вищевказаних, підрозділам СІМІС також можуть бути поставлені наступні завдання:

  • • підтримка виборів: надання допомоги в забезпеченні безпеки виборчих дільниць, встановленні скринь для бюлетенів, забезпеченні безпеки руху для персоналу, нагляді за правильністю голосування виборців, координації, плануванні виборів, наданні порад;
  • • підтримка обміну та передачі військовополонених та інформації про них. Основні форми: організація обміну інформацією, безпека діяльності персоналу;
  • • гуманітарна підтримка біженців: забезпечення захисту, забезпечення наметами та транспортом, створення умов для життєдіяльності біженців, координація, планування та зв'язок;
  • • підтримка операцій щодо повернення біженців: забезпечення інформацією, планування, координація, зв'язок, забезпечення захисту, ескортування.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >