< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Блок 3. Стратегії формування бажаного іміджу в ізраїльських спецслужбах

Ізраїльські спецслужби відзначаються своїм унікальним підходом, методологією та "активами" на багатьох фронтах. Крім того, їм вдалося завоювати репутацію, що вселяє страх у конкурентів. Розвідслужби Ізраїлю намагаються не виділятися, тому що так краще для справи. В той же час вони діють, спираючись на один фундаментальний фактор, який важко недооцінити. Цим фактором є мотивація. "Наші люди віддані своїй справі. Ми віримо в боротьбу, – зазначає Узд Арад, колишній заступник директора Моссад. – Для нас це не гра. Глава британських розвідслужб одного разу запитав мене: "Чи неправда, ми граємо в захоплюючу гру?". Ізраїль не отримує задоволення від таких ігор. Що відрізняє нас від інших – це людські ресурси. У наших людей більш глибока мотивація, ними рухають більш серйозні сили, і вони працюють старанніше інших. Це те, що відрізняє нас від інших".

Своєрідність Ізраїлю все більше і більше визначається характером конфліктів, в які він втягнутий: спочатку з арабськими сусідами, пізніше – з палестинцями. Участь у цих конфліктах сформувало впливову культуру військової розвідки, яка визначає як військову могутність держави, так і її національну ідентичність. їх неможливо розділити. ...Натомість, аби бути перешкодою на шляху перетворень і нових ідей, така військова сила є, скоріше, спрямовуючим каналом їх становлення. Воєнна культура Ізраїлю невіддільна від ізраїльського суспільства. Натомість володіє вираженою схильністю до творчості, підприємництва і новаторства.

Перман С. Корпорація шпигунів. Бізнес-інновації від ізраїльських майстрів шпіонажу / С. Перман. -Дн.: Баланс Бізнес Букс, 2006. – С. 75-76

Класифікація іміджів за об'єктом передбачає таку градацію:

  • • корпоративний імідж – імідж компанії, організації, структури, державного інституту, підприємства, установи, громадської організації.
  • • індивідуальний імідж – імідж окремої людини, лідера, керівника.

В останні роки в більшості країн спостерігаються тенденції до зміни індивідуального іміджу військового. Тривалий час військовий розглядався як людина, постійно готова до бою. Однак із розвитком науки й техніки поступово на головне місце вийшли складні технічні знання, навички й уміння. Можна чекати появи в найближчому майбутньому в ролі нового зразка всебічно підготовленого військовослужбовця з ознаками державного діяча, підготовленого до спілкування із засобами масової інформації, представниками міжнародної дипломатії. У Німеччині майже тридцять років тому запропоновано концепцію підготовки "військовослужбовця-ученого" (йдеться не про знання й навички проведення науково-дослідної роботи, а про здатність гнучкого самонавчання). Із 1973 року для кандидатів в офіцери стали обов'язковими академічні університетські вимоги; Бундесвером засновано два військових університети в Гамбурзі й Мюнхені й нині функціонує один із найбільших офіцерських корпусів у світі. Подібні вимоги ставляться й до представників інших армій світу.

Індивідуальний імідж формується за такими категоріями: імідж першої особи, імідж бренду, імідж продукту, імідж споживача.

Імідж першої особи (керівника) підтримує й формує імідж інституту (організації, корпорації).

У сучасному іміджбілдингу сформувався новий напрямок – VIP- іміджбілдинг першої особи. Хоча вимоги до VIP-персони – факт історичний. Перша особа повинна володіти якостями, що впливають на аудиторії: професіоналізм; освіченість; органічне існування в суворих рамках етикету; скромність; працьовитість; стриманість у публічному прояві почуттів; строгий самоконтроль і дисципліна, й головне – терпимість.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >