< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Блок 8. Позиціювання як стратегія в рекламній комунікації інститутів сектору оборони та безпеки світу

Якісні характеристики військового інституту позиціонуються в слоганах, що передбачає закріплення у свідомості адресатів цінностей та місії інституту. Вони включають:

  • а) морально-етичні корпоративні цінності: We Are Here For You; Сила. Відвага. Честь!; Eire content de servir;
  • б) причинно-наслідкові зв'язки, що є підгрунтям успішної діяльності кожного представника військового інституту: Honor Bound to Defend Freedom; Присяга, честь, обоє 'язок; S'instruirepour mieux servir;
  • в) значущі якості професійної діяльності, притаманні конкретному військовому інституту й відрізняють його від інших: Know the Earth, Show the Way; Оперативність, пильність, достовірність; Безперервно, оперативно, скритно, стійко! Tout pour l'infanterie;
  • г) філософія військового інституту: Above All, Ніхто крім нас; В єднанні – сила!; Primus primorum;
  • д) умови виконання бойових завдань: WE DIVE THE WORLD OVER; Крізь полум'я та дим; Повітря, земля, перемога!; On п'arrete pas Leclerc cavalerie.

Бренд-маркетологи визначають п'ять рівнів – кіл формування бренду:

У самому центрі – віра або переконання. Якщо є віра, то всі інші рівні індивідуальності вже багато в чому визначені.

Друге коло – місія і слоган, що її виражає. Слоган допомагає місії матеріалізуватися.

Третє коло – зовнішні риси бренду. Це може бути й упакування, і

назва, і персонаж, що персоніфікує марку.

Четверте коло – характер бренду, що виражається в мові й поводженні.

П'яте коло – стиль. Він завжди повинен бути пізнаваним.

Блок 9. Батальйон "Донбас": історична довідка

Батальйон "Донбас" – спеціальний підрозділ МВС України, сформований у квітні 2014 року з добровольців для виконання завдань протидиверсійного і антитерористичного характеру на території Донецької і Луганської областей, у тому числі – для забезпечення охорони державного кордону від прориву організованих груп терористів з Російської Федерації. 29 травня 2014 року на базі першої роти батальйону "Донбас" було розпочато створення батальйону оперативного призначення Національної гвардії України.

Формування батальйону розпочалося у квітні 2014 року, коли його командир Семен Семенченко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook оголосив про збір коштів та запис добровольців до батальйону територіального захисту Донецької області під назвою "Донбас". Майже одразу близько 600 осіб виявили бажання стати до лав батальйону, однак керівництво Донецької області не підтримало його створення. Тому бійці змушені були перебазуватися на територію сусідньої Дніпропетровської області, де завдяки підтримці її керівництва змогли фактично сформувати підрозділ у статусі роти "Донбас-1" Дніпропетровського полку національного захисту. Вишкіл добровольців відбувався у одному з сіл на межі Дніпропетровщини та Донеччини на території колишньої машинно-тракторної станції. Навчання включало у себе, зокрема, збирання та розбирання стрілецької зброї, подолання смуги перешкод, а також навики рукопашного бою.

Станом на травень 2014 року особовий склад батальйону "Донбас" на 80% складався з мешканців Донецької області. За словами командира батальйону Семена Семенченка, на той момент до його лав записалося понад 400 осіб, хоча реальна кількість людей, яких на той момент можна було утримувати, обмундировувати та вишколювати у лавах батальйону, не перевищувала 120 осіб. До складу батальйону записувалися як професійні військові, так і люди без будь-якого військового досвіду. Утримання батальйону, за словами його командира, на початку відбувалося за рахунок добровільних пожертв.

29 травня 2014 року командуванням батальйону на пропозицію міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова було прийнято рішення про включення першої роти батальйону до складу Національної гвардії України з формуванням на її базі підрозділу спеціального призначення. Основними напрямками діяльності батальйону має бути проведення розвідувальних, протидиверсійних, штурмових операцій, а також посилення охорони державного кордону України на сході від диверсійних і терористичних груп. Особовий склад батальйону нараховуватиме 460 осіб.

Станом на 6 червня 2014 року до лав батальйону записалося вже понад 800 осіб.

[Електронний ресурс]. – Режим доступу: uk.wikipedia.org/wiki/,Донбас(батальон)

Перше та друге кола бренду – віра та переконання – почав формувати С. Семенченко на своїй сторінці в Facebook, потім на офіційних інтернет- сторінках батальйону в різних соціальних мережах – ВКотакте, Однокласники, YouTube, Facebook офіційний інтернет-ресурс (battalion-donbass.info). "Патриотам Украины, офицерам запаса, милиции, национальной гвардии, проживающих в Донецкой области.

Офицерами запаса создается 25 батальон территориальной обороны Донецкой области. Указанное подразделение должно выполнять задачи обеспечения условий надежного функционирования органов государственной власти, органов военного управления, оперативного развертывания войск, охраны и обороны важных объектов и коммуникаций, борьбы с диверсионно- разведывательными группами, и антигосударственными незаконно созданными вооруженными формированиями. В настоящее время создание этого подразделения в Донецкой области блокируется под разными причинами и создается офицерами самостоятельно. На данный момент батальон легализован и воюет вполне официально, но состоит исключительно из добровольцев" (https://facebook.com/teroboronaDonbass/info?ref=page_intemal). Із метою залучення відвідувачів соціальних мереж до "кола своїх" прес-центр батальйону формує спрямовані комунікації з інтернет-аудиторією: 1) матеріали офіційного ресурсу представлені трьома мовами – українською, російською, англійською; 2) для англомовної аудиторії матеріали подаються більш адаптовано, із врахуванням західного читача; 3) ресурс YouTube пропонує історію батальйону у відео фрагментах, окремо матеріали надані англійською мовою; 4) С. Семенченко активно спілкується з відвідувачами його сторінки в Facebook, формує відчуття причетності всіх комунікантів до подій у батальйоні; саме він на початку червня 2014 року виступив з ініціативою створити мережу так званої "інтернет-розвідки" у зоні АТО, через яку кожен охочий міг би повідомити українські силові підрозділи про дії та пересування терористів

Третє коло – зовнішні деталі бренда. Датою створення емблеми батальйону вважається 15 травня 2014 року. На емблемі зображено сокола, що пікірує вниз. Емблема батальйону нагадує тризуб – герб України. Прототипом емблеми став герб Рюрика. Автор дизайну нашивки – Андрій Єрмоленко. Емблема не лише позиціонується на офіційних ресурсах, відеороликах, але й за її допомогою відвідувачів залучають до "кола своїх" – їм пропонується вибрати один із варіантів емблеми як аватар.

Четверте й п'яте кола бренда "Батальйон Донбас" представлений в активних комунікаціях у соціальних мережах, на сторінках яких здійснюється запис до лав батальйону, оговорюється допомога волонтерів та всіх небайдужих (Нужна ваша помощь. Организаторы двух мероприятий в Киеве предложили нам уголок для сбора средств. 1. Срочно нужно изготовить несколько ящичков для сбора пожертвований. Кто может? Своими силами не успеем. 2. Нужно напечатать листовки со списком потребностей батальона (текст дадим); пропонуються "домашні записи" із життя батальйону (готування їжі в польових умова), записи важливих воєнних подій; діалоги з відвідувачами ресурсу, навіть з опонентами.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >