< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Дванадцять записок

Гра полягає в пошуках дванадцятьох записок, в останній із яких указано місце перебування "скарбу" (солодощі, приз, тощо). Особливо ретельно слід підготуватися до початку гри. Організатор має зробити ось що:

1. У блокноті під 12 номерами вкажіть орієнтовно положення записок. Наприклад:

№ 1 – біля футбольних воріт,

№ 2 – в альтанці.

№ 3 – за диваном....

2. Виходьте на територію, де відбудеться гра, і ховайте заздалегідь приготовлені записки, починаючи з останньої, 12-ї, у якій указано: "скарб знайдете в такому місці". Потім ідете на те місце, де, за вашим записом, має бути 11 записка, та залишаєте там аркуш із таким текстом: "№ 11, 12-ту записку знайдете ..." (Указати місце, де саме сховано 12-ту записку). У такий спосіб ховаєте всі записки й оголошуєте гру.

Рекомендуємо супроводжувати дітей на маршруті, адже якщо вони не знайдуть якусь записку, то можуть утрати азарт до гри.

Ворони й горобці

Діти шикуються в одну лінію. Розподілити гравців на "ворон" і "горобців". Дорослий або ведучий (із числа дітей) стає перед строєм. Ведучий голосно говорить: "Ворони!" або навпаки "Горобці!". Не просто говорить, а перед останнім складом витримує паузу та вимовляє його уривчасто.

Названий "птах" миттєво кидається до ведучого. Ті, кого не назвали, повинні втримати викликаного птаха. Бавляться до тих пір, поки яких-небудь "птахів" не залишиться.

Гра "Танцюємо всі"

Юнаки стають у коло обличчям до центру. У середині цього кола дівчата утворюють друге коло, але вони стають спиною до центру. За командою ведучого обидва кола під музику, маршу або пасадоблю рухаються в протилежних напрямках. Коли музика припиняється, хлопець і дівчина, які опиняються обличчям одне до одного, утворюють пару. Під нову мелодію всі танцюють. По закінченні диска знову звучить марш або пасадобль й утворюються два нові кола.

Забави та задачі для дітей

Пропонуємо задачі, якими розважились у юні роки наші прабабусі й прадідусі. Як знати, може, вам вони покажуться легкими. І все ж ...

  • 1. Мисливець ішов повз болото. Бачить: сидять на болоті качки. Порахував – сім качок. Вистрелив мисливець – в одну попав. Чи багато залишилося качок?
  • 2. Хтось написав про себе таке: "Усіх пальців у мене 25 на одній руці, стільки ж на другій, та й на обох ногах 10". Чим пояснити таку неймовірність?
  • 3. Равлик зібрався виповзти на стіну, яка була висотою 12 аршинів. За день він встигав піднятися на 4, а вночі сповзав на 3 аршини. На який день він дістався верху стіни?
  • 4. Відгадайте число, яке від ділення на 2 дає в залишку 1, від ділення на 3 – у залишку 2, від ділення на 4 – у залишку 3, при діленні на 5 – 4, при діленні на 6 – у залишку 5, а на сім ділиться без залишку.
  • 5. По двору бігають кури й поросята. У всіх разом – вісім голів і 22 ноги. Скільки було курей і поросят?

Гра "Третій зайвий"

Під час танцю будь-хто підходить, плескає в долоні й забирає з пари одного партнера. Вільний партнер переходить до іншої пари та робить те саме. Так може відбуватися безкінечна зміна партнерів. Якщо партнер не хоче віддати свою пару, він "відкупляється". Предмет відкупу придумують самі діти.

Сніговий клубок

На танцювальний майданчик виходить перша пара й починає танцювати. Під час паузи партнери залишають одне одного та обирають собі партнерів серед оточуючих. Танець продовжують дві пари. Після наступної пари утворюються чотири пари, потім – вісім і т. д.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >