< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Музична гра "Упізнай пісню за декількома звуками"

Для цього потрібні програвач і набір платівок із популярними піснями. Ведучий ставить першу-ліпшу платівку, обережно опускає голку й через 2-3 секунди піднімає її. Діти повинні назвати пісню. Якщо вони не вловили мелодію, голка опускається ще раз на декілька секунд. Це можна провести як змагання команд. Переможець визначається за найбільшої кількості очок за правильно названі пісні.

Музична гра "Продовж пісню"

Гравці утворюють декілька груп. Гра полягає в тому, що команди по черзі виконують один куплет пісні за вибраною темою. Наприклад, про комах, про пори року, солдатські пісні, пісні про море тощо. Інтервал між виконанням пісень командами – три секунди, треба суворо дотримуватися цього правила. За порушення – штрафне очко. Переможець – та команда, яка заспіває останню пісню.

Музична гра "Упізнай пісню"

Вибирають ведучих (одного або декількох). Вони виходять за двері. Усі, хто залишився, поділяються на чотири групи. Із вибраного куплета пісні кожна група отримує по одному рядку. Коли ведучі (або ведучий) заходять, усі групи співають одночасно свої рядки. Завдання – упізнати, яка пісня виконується.

Гра "Веселі художники"

У грі беруть участь дві команди, рівні за складом. Для гри потрібні дошки та крейда або білий папір і м'які олівці.

"Художникам"-гравцям загадується тема, наприклад намалювати корову. За командою ведучого гравці підбігають до дошки, одягають на очі пов'язки або ковпаки на голови, беруть крейду й починають малювати.

"Стоп!" – "художники" знімають пов'язки та біжать назад кожен до своєї команди, передають пов'язки наступним гравцям (гравці в командах стоять один за одним). Ті біжать до дошки, одягають пов'язки та продовжують перерваний малюнок. Перемагає команда, яка першою намалювала корову без грубих помилок.

Що тут зображено?

Беруться незнайома картинка та аркуш паперу, удвічі довший і удвічі ширший за неї. Посередині аркуша вирізають круглий отвір розміром із 5-копійочну монету.

Ведучий накриває картинку цим аркушем і кладе перед гравцями. Розглядати картинку можна лише через цей отвір, не піднімаючи аркуша, а поступово пересуваючи отвір по картинці. Усі розглядають одночасно, але кожний водить аркуш протягом хвилини.

Потім ведучий пропонує, щоб хто-небудь детально розповів, що зображено на картинці. Інші доповнюють та поправляють його.

Картина відкривається і ведучий оголошує переможця (того, хто правильно та більш детально розповів про те, що зображено на картині). Якщо картинка (репродукція) знайома дітям, то вони повинні впізнати її, пригадати її автора.

Музична хустинка

Помічники в грі – звичайний носовичок і мітла. Починає лунати музика й носовичок швидко передають по колу. Потім ведучий голосно каже: "Стоп!" Музика замовкає, і той, хто не встиг передати носовичка сусіду, вибуває з гри. Знову лунає музика, знову хустинка летить по колу. Хто залишився – той і переможець.

А в руках у ведучого з'являється мітла. Усіх, хто стоїть у колі, він просить розрахуватися за номерами. Музикант грає веселу польку або вальс. Тримаючись за руки, усі танцюють, рухаючись то в один, то в інший бік. Та ось ведучий називає номер і випускає мітлу з рук. Якщо гравець під цим номером не встигає підхопити мітлу, то він вибуває з грн. Устиг – стає ведучим.

Конкурси: Кулінари, перукарі, художники

Кулінари, котрі робитимуть салати, напої, особливі коржики та бутерброди.

Перукарі можуть створити найфантастичніші зачіски на головах своїх друзів і подруг, причому на очах у глядачів.

Художники. Одна умова – створити картини, портрети, композиції можна лише за допомогою кольорового паперу, пластиліну, соломки, гудзиків, корків, поштових марок, кольорових клаптиків тканини, хутряних відрізків, листя тощо.. Безумовно, знадобиться клей.

Запрошення зі стрічками

Для гри потрібно приготувати різнобарвні стрічки. їх треба розрізати на шматки по 1,5 метра й зшити в різних сполученнях (наприклад синю з червоною, жовту із зеленою та ін.). Отже, вийдуть двоколірні стрічки довжиною по три метри кожна. Таких стрічок повинно бути 6-8.

Ведучий виходить на середину залу й виносить усі стрічки, їхні кінці вільні, а місце, де вони зшиті, затиснуто в кулаці, щоб учасники вечора не знали, що стрічки складаються з двох різних частин.

Ведучий називає танець, але попереджає, що першими танцювати почнуть пари – учасники гри. Потім він просить підійти до нього вісім хлопчиків. Кожен із них повинен узяти в руки один кінець будь- якої стрічки. Коли вони це виконають, запрошується вісім дівчаток.

"Ви можете вибрати собі партнера, – говорить ведучий, звертаючись до них, – для цього кожна з вас повинна взятися за вільний кінець стрічки". Після того, як дівчатка візьмуть у руки кінці стрічок, ведучий оголошує, що пару складатимуть хлопчик і дівчинка, які тримаються за одну й ту саму стрічку. Він розтискує кулак. Виявляється, що все вийшло не так, як гадали глядачі й учасники гри. У залі виникає пожвавлення.

Ведучий пропонує парам, тримаючись за стрічки, пройти з ним коло по залу. Наприкінці цього проходження починає лунати музика раніше оголошеного танцю. Учасники гри першими починають його танцювати. Поступово до них приєднуються всі бажаючі.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >