< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Ґ. Ігри в автобусі

Морячок

Салон автобуса розбивається на дві команди. "Оголошується конкурс на кращий екіпаж корабля. Для цього нам потрібно знати багато пісень. Яка команда заспіває їх якнайбільше, та й буде переможцем! Але головне, щоб у пісні були слова про море, моряків, морські кораблі". Ця гра дуже варіативна. Її умови залежать від вашої уяви. Це можуть бути пісні про Москву, пісні, у яких трапляються цифри: "мільйон, мільйон, мільйон яскраво-червоних троянд"; "раз слівце, два слівце.."

"Качає, гойдає хвиля морська".

Можна, щоб одна команда в пісенній формі ставила питання, а друга знову ж таки з тексту пісень, вибирає відповідь.

Естафети

Естафета в автобусі – таке дійсно буває. Можна на швидкість по рядах передавати сірникову коробку. А можна пустити по кожному ряду картон з олівцем. Кожний учасник повинен написати на картоні пущене по його ряду слово з чотирьох-п'яти букв.

При підрахунку враховується кількість букв і час.

Картон й олівець можна використовувати для гри в знайомство. Для цього хлопці повинні на картонах писати свої імена. Вожатий після закінчення гри оголошує статистичні дані: скільки у нас Світлан, Олен, Льонь, Саш і т. д.

Що я бачив ?

Собаку в брюках на коні,

На будинку – капелюх, замість даху.

Котів, які ловлять мишей.

Я бачив качку і лисицю,

Що плугом орють луг у лісі.

Як ведмежа туфлі міряло І як дурень всьому повірив.

Або:

Через ліс, через гори

ixae дідусь Єгор.

Він на строкатому на возі,

На дубовому коні,

Підперезав він дубиною,

Приопершись на пояс,

Чоботи на растормашку,

Босоніж піджак.

Або:

їхало село мимо мужика,

А з-під собаки гавкають ворота.

Батіг схопив кінь,

Хльостає мужика.

Чорна корова

Веде діву за роги.

Одними з найцікавіших форм ігор для дітей є кричалки. їх можна використовувати не тільки в автобусі, але й у поході, у колективній творчій справі загону та й просто, коли випала вільна хвилина. Діти дуже люблять покричати, а особливо, якщо їх про це просять.

Петьки-Васьки

Вожатий грає роль ведучого, а хлопці діляться на дві команди: одна – "Петьки", інша – "Васьки". Далі всі разом на мотив "Смуглянки":

На сонячній полянці

Стоїть зелений будинок.

А на крилечку будиночка

Сидить веселий гном..

Далі вожатий кричить: "Як тебе звуть, гноме?" – і показує рукою на одну з команд, яка якомога голосніше відповідає скоромовкою.

"Петьки":

Пе-е-тька! У мене сорочка в клі-і-тку!

Я прийшов до вас, ді-і-тки

Щоб з'їсти цуке-е-рку!

"Васьки":

Ва-а-ська! У мене штани в горо-о-шок!

Я прийшов з ка-а-зки,

Тому що я хоро-о-ший!

Усе це проводиться кілька разів, вожатий показує то на одну, то на іншу команду, а в кінці гри – на обидві команди відразу. Одна з них повинна перекричати іншу.

Д. Ігри без предметів

Хто швидше?

У грі беруть участь від 10 до 40 осіб.

Опис. Посередині майданчика креслять велике коло. Гравці стають за колом на відстані витягнутих рук, а той, хто водить, – у середині кола. За сигналом гравці починають забігати в коло й одразу втікати з нього. Той, хто водить, намагається впіймати кого-небудь із тих, хто перебуває в колі. Якщо йому це вдається, то впійманий стає його помічником і теж починає ловити гравців, які забігають у коло. Кожен упійманий приєднується до того, хто водить. Гра продовжується Доти, поки більшість гравців не почнуть водити. Невпіймані гравці вважаються переможцями.

Правила:

  • 1. Той, хто водить, не має права виходити з кола.
  • 2. Упійманим вважається тільки той, кого торкнувся той, хто водить, коли він був у колі.
  • 3. Ловити за лінією кола не дозволяється.

Варіант. Якщо гравців багато, то можна розділити їх на дві команди. Одна команда розташовується в колі, інша – за ним. Упіймані вибувають із гри. Гра закінчується, коли всіх, хто був за колом, упіймають. Потім команди міняються ролями.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >