< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Хто дострибає далі?

Гра популярна серед дітей старшого шкільного віку. Грають її зазвичай на схилах пагорбів.

Опис. Учасники шикуються парами (у колону по двох). За командою керівника кожна пара по черзі стрибками рухається знизу нагору, щільно з'єднавши обидві ноги. Виграє в парі той, кому вдається пройти стрибками більшу відстань.

Правила.

 • 1. Стрибуни повинні стояти на визначеній відстані один від одного.
 • 2. Ноги мають бути з'єднані під час стрибків. Той, хто їх розтисне, – програє.
 • 3. Ті, хто виграв у парах, можуть змагатися між собою

Естафета стрибками на одній нозі

Гра проводиться на спортмайданчику, у залі або на рівному широкому полі. Гравці – школярі середнього й старшого віку.

Опис. На одній стороні майданчика (залу) проводять лінію старту. На відстані 15–30 м від неї креслять два квадрати по 1,5x1,5 м, посередині – лінія фінішу. Гравців ділять на дві команди, кожна шикується в колону по одному за лінією старту на відстані 1,5 м від неї. За командою керівника направляючі в колонах, зігнувши назад одну ногу та тримаючи її за ділянку гомілковостопного суглоба, стрибають до лінії фінішу, а потім опускають ногу та повертаються бігом назад на старт. Тільки-но вони переступлять стартову лінію, у гру вступають наступні гравці, і так до останнього. Виграє команда, яка закінчить естафету першою

Правила:

 • 1. Якщо гравець зігне ліву ногу, то він тримає її лівою рукою, а зігнувши праву – правою. Дозволяється стрибати на будь-якій нозі, але до фінішу не можна її змінювати.
 • 2. Гравець, який повернувся, стає в кінець своєї колони.
 • 3. Можна встановити правило: гравець, який повернувся, повинен торкнутися руки наступного, після чого той починає рух до фінішу.

Боротьба за ділянку

У грі беруть участь тільки хлопчики середнього шкільного віку (10-20 осіб).

Опис. Майданчик ділять лінією навпіл. Гравці розділяють на дві команди й шикуються біля середньої лінії обличчям один до одного на відстані кроку. За сигналом керівника гравці першої команди починають атакувати, тобто прагнуть прорватися на ділянку другої, протискаючись грудьми без застосування рук. Члени першої команди затримують грудьми та ногами тих, які атакують. Якщо хтось із наступаючих прорветься на ділянку супротивника і його ніг ніхто не торкнеться, то його команда виграє й учасники міняються ролями. Грають кілька разів. Виграє команда, яка зможе швидше та більшу кількість разів прорватися на ділянку суперника, причому' одночасно можуть прорватися два й три гравці.

Правила:

 • 1. Боротьба ведеться тільки ногами та тулубом, але не руками.
 • 2. Якщо гравець потрапив на ділянку суперника після торкання ногою, то він повинен повернутися назад.
 • 3. Не допускаються грубі прийоми під час затримування гравців.

Кого штовхнути?

У грі беруть участь діти шкільного віку (від шести до 40 осіб).

Опис. З обох боків майданчика на відстані 10-15 м одна від одної проводять дві паралельні лінії. Гравці розділяються на дві команди та вибирають капітанів. Команди стають одна навпроти другої. Гравці беруться за руки. За сигналом один із команди запитує: "Кого штовхати?" Протилежна команда відповідає: "Сіру козу штовхати!" Гравець першої команди: "Із моїх друзів кого штовхати?" Друга команда у відповідь: "Василя" (або когось іншого). Після цього перший гравець, розбігаючись, намагається прорвати ланцюг команди, де стоїть Василь. Якщо це вдається, то два гравці, між якими утворився пролом, ідуть у "полон" до першої команди або стають між її гравцями та грають на Їхньому боці. Потім у гру вступає наступний гравець першої команди й т. д. Якщо ж розірвати ланцюг не вдається, тоді той, хто нападав, сам іде в "полон". Наступного разу розірвати ланцюг пробує вже гравець другої команди. Грають доти, поки в одній із команд нікого не залишиться.

Правила:

 • 1. Команди повинні стояти строго в лінію та не виходити вперед.
 • 2. Гравці, які програли, без затримки відходять убік (у "полон") або відразу починають грати за іншу команду.
 • 3. Триматися за руки треба міцно.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >