< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Е. Ігри з предметами

Батіг у приколі

Гра для хлопців шкільного віку. Для гри потрібні дві мотузки: одна – завдовжки 3,5-4,5 м, інша – коротша.

Опис. Вибирають двох гравців, які водитимуть, інші утворюють велике коло. Один із тих, які водять,- "кілочок" – стає в центр кола й бере за кінець довгу мотузку. Другий – бере в руку інший кінець мотузки. Він уважається захисником "кілочка" й тримає в іншій руці коротку мотузку. Цей гравець перебуває на відстані 3-4 кроків від кола. За командою керівника гравець- захисник біжить по колу оберігаючи "кілочок", що стоїть на місці. Усі гравці намагаються напасти на "кілочка" та зайняти його місце. Якщо це вдається, то гравці міняються місцями. Якщо захисник торкнеться кого-небудь короткою мотузкою, поки той не зайняв місця "кілочка", то ці гравці також міняються місцями. Грають протягом установленого часу.

Правила:

  • 1. Поки захисник не почне захищати "кілочка", жоден гравець не має права нападати на нього.
  • 2. Якщо захисник торкнувся нападаючого мотузкою або рукою, тоді той вважається пійманим.
  • 3. Якщо гравців багато, потрібно вибрати двох захисників, мати дві довгі мотузки й дві короткі.

Стрибки через багаття

На середині майданчика розпалюють багаття. Кількість учасників – 10–20 осіб.

Опис. За командою ватажка гравці по черзі стрибають через багаття так, щоб не торкнутися його.

Правила:

  • 1. Стрибають строго по одному.
  • 2. Вважається, що гравець програв, якщо торкнувся багаття.

Бій подушками

Із вовняного матеріалу шиють подушки, наповнюють ватою та грають із ними. Можна використовувати й мішечки, набиті стружкою. Для гри, крім того, потрібна колода.

Опис. Гравці стають уздовж колоди, укріпленої на висоті 0,75-1 м, у 2-3 м від неї. Двоє гравців беруть πσ подушці та стають на колоді трохи боком один до одного на відстані витягнутих рук.

За командою керівника кожен гравець намагається ударом своєї подушки об подушку партнера вивести його з рівноваги. Хто не втримається на колоді, той програв. Переможець грає з черговим гравцем. Черга встановлюється самими гравцями. Наприкінці називається переможець, якому вдалося більшу кількість разів вивести партнерів із рівноваги.

Правила:

  • 1. Без команди не можна починати збивати суперника.
  • 2. Не можна вдаряти по руках (ударяють тільки по подушці).

Бій півнів

Звичайний варіант цієї гри такий: двоє стоять у колі на одній нозі, руки тримають за спиною й, підстрибуючи, починають виштовхувати один одного з кола. Є інші варіанти.

Два гравці з палицями (приблизно метровими) сідають у колі один навпроти одного. Палиці під колінами обхоплюються знизу руками, що, з'єднуючись, утворюють щось подібне до ланцюга. За сигналом гравці наближаються один до одного, намагаючись плечем вивести з рівноваги один одного та звалити на спину. Переможці в парах грають потім між собою.

Ще один варіант: два гравці в колі піднімають ліву ногу назад, притримуючи її лівою рукою, а правою рукою, піднявши її нагору за голову, тримаються за ліве плече. У такій позиції вони намагаються плечем вивести з рівноваги один одного, виштовхнути з кола. Хто опустить ногу або руку, той програє.

Правила:

  • 1. Виштовхування та виведення з рівноваги можна починати тільки після сигналу керівника.
  • 2. Той, хто вийде з кола, теж програв.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >