< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Зможеш – перепитай

Для гри потрібні баскетбольний м'яч, булава або якийсь інший невеликий предмет.

Опис. Посередині майданчика креслять коло діаметром 5-8 м. У центрі кола ставлять предмет (м'яч, круглий камінь, булава, кілочок). Вибираються два капітани. Гравці розбиваються на пари, кожний вибирає собі яку-небудь назву. Потім пари підходять до капітанів і пропонують вибрати їх за назвами. Так утворяться дві команди. Гравці першої команди стають по колу всередині нього, капітан призначає одного гравця охороняти предмет. Друга команда стає зовні по накресленому колу. За сигналом керівника гравці другої команди прагнуть пробігти між гравцями першої команди й вибити або захопити предмет, який стоїть у центрі. Гравці першої команди намагаються не пропустити суперників. Завдання гравців другої команди – будь-яким способом пройти між гравцями першим. Якщо комусь удасться пройти в коло, він повинен голосно сказати: "Перетнув!" Гравці, які пропустили суперника, присідають або сідають і не беруть участі в подальшій грі до закінчення партії. Гравець, прорвавшись до предмета, може взяти його або виштовхнути, а захисник намагається перешкоджати цьому. Тільки-но вдасться схопити або виштовхнути предмет, команди обмінюються місцями. Якщо половина гравців захисників виходить із гри, команди також міняються місцями. Грають кілька разів. Виграє команда, яка зуміла заволодіти предметом або одержала більше очок за виведення гравців із гри.

Варіант. Команди шикуються півколом, лицем одна до одної. Одна з них – захисники, інша – нападаючі. За захисниками на відстані 3-4 м міститься предмет, біля якого стає один захисник.

Кожен захисник стежить за визначеним нападаючим. За командою керівника нападаючі намагаються проскочить між захисниками й узяти предмет. Гравець, котрий пропустив суперника, сідає там, де пропустив його, та не бере участі в грі до кінця першої партії. Гравці захисту пересуваються так, щоб не пропустити суперника, а захисник, який стоїть позаду, охороняє предмет. Якщо захисник торкнеться суперника руками, тоді той вважається впійманим, відходить убік і не бере участі в грі до зміни. Виграє команда, якій удається довше зберігати предмет або вивести з гри більшість суперників.

Правила:

  • 1. Під час прориву через суперників зумисне штовхати один одного забороняється.
  • 2. Захисники закривають прохід тулубом і руками. У другому варіанті вони намагаються торкнутися рукою суперника. Якщо їм це вдається, то суперник переможений.

Чиж

Перший варіант. Потрібен один "чиж" – палиця завдовжки 15 см, загострена з обох кінців на 1 см, і палиця довжиною 75-100 см для вибивання "чижа". Добре мати 2-3 запасних "чижі". Інвентар готують самі хлопці.

Опис. На одній стороні майданчика проводять лінію початку гри – на іншому боці на відстані 50-75 м креслять іншу лінію. Гравці діляться на дві команди. За жеребкуванням одна з них підкидає "чижа" з наміченого місця, а інша стежить за ним і приносить його. Обидві команди розміщуються шеренгами за початковою лінією. Один із гравців команди, котрий починає гру, виходить до лінії початку, кладе "чижа" на землю й лаптою б'є його по гострому кінцю. Коли "чиж" піднімається в повітря, гравець сильним ударом відбиває його якнайдалі вперед. Гравці іншої команди повинні доставити його назад у такий спосіб: один із них піднімає "чижа" й біжить, вимовляючи звук "зуууу..", або "зумммм...". не переводячи подиху. Приблизно через 15 м той, хто біжить, передає "чижа" партнеру за командою, яка також біжить метрів п'ятнадцять, не переводячи подиху й видаючи ті самі звуки. Далі "чижа" приймає наступний гравець і так доти, поки "чижа" не доставлять за початкову лінію. Після цього відбивати "чижа" починає друга команда, а перша біжить за "чижем", коли він упаде за фінішну лінію. Якщо "чиж" не потрапляє відразу за фінішну лінію, то з того місця, де він упав, інший гравець тієї самої команди відбиває "чижа" далі. Якщо гравець другої команди не зможе пробігти 15 м (за домовленістю) із "чижем", не переводячи подиху, то "чижа" знову відбиває перша команда.

Другий варіант. Побудова команд така сама, як і в першому варіанті, тільки на початковій лінії кладуть товсту палицю. Перша команда б'є "чижа" в бік фінішу, а друга біжить на фінішну лінію й кидає "чижа" обернено до початкової лінії, намагаючись потрапити їм у палицю. Якщо це вдається, то команди обмінюються місцями. Якщо ні – перша команда продовжує відбивати "чижа".

Можна внести умову: одна команда стоїть біля початкової лінії, а інша – за фінішною. У цьому випадку гравці другої команди можуть ловити відбитий у їхній бік "чиж". Якщо впіймають, то команди міняються ролями та місцями.

Правила:

І. Коли гравець б'є по "чижеві", інші не повинні стояти близько..

  • 2. Якщо під час відбивання "чиж" відлетить назад або гравець промахнеться, то б'є інший гравець із тієї ж команди.
  • 3. "Чижа" можна підкинути рукою та відбити лаптою, якщо про це домовлялися.
  • 4. У першому варіанті під час доставки "чижа" до початкової лінії треба обов'язково передавати його іншому гравцю, пробігши встановлену відстань. Якщо під час бігу гравець перестане промовляти звук, то "чиж" віддається тій команді. Що його відбивала.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >