< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Ігри та забави на воді

Тритони

Учасники гри пересуваються по дну тільки за допомогою рук; ноги витягнуті. Гра проводиться вздовж берега або на рівній мілині.

Боротьба піратів із моряками

Учасники перебувають; на плотах або надувних матрацах і прагнуть зіштовхнути супротивника у воду.

Музичний рятівний круг

Учасники стоять по кругу й під музику швидкого одягають на шию круг, знімають і передають сусідові. Коли музика зупиняється – той, у кого в руках круг, виходять із гри.

Естафета тріморанів

Хлоп'ята отримують моделі тріморанів із паперу. Відзначається лінія старту й фінішу. Усі учасники дмуть на свій тріморан, направляючи його до фінішу (руки за спиною).

Водолаз

Хто довше просидить під водою?

Нептун (устає зачитує): "Наказ по водному царству Нептуна від... червня. За те, що на нашому святі мало сміялися та веселилися, скинути з вежі у воду..."

Задоволений Нептун бажає подивитися на тих, хто боїться води й до цього моменту залишився сухим. їм – особлива нагорода: вони шикуються на містках, щоб отримати приз із рук самого царя морського. Той урочисто вручає кожному з них по пляшці води (або напою), бажає добра та благополуччя, закінчуючи свою мову словами: "Ось дійсні слуги мої, ось новонавернені!"

Із цими словами Нептун і його слуги скидають "новонавернених" уводу!

Κοκ-Ненажера: Пропоную провести конкурс кращого водохльоба. Тим, хто зміг випити без відриву відразу півлітра води або соку, вручають призи. "Слабаків" скидають у воду.

Водяний: Наказую всім вишикуватися для прощання з Нептуном!

Нептун: Друзі мої! Як відомо, без води – і ні туди, і ні сюди! Бережіть її, користуйтеся нею розумно, не забруднюйте водоймищ – і тоді я, повелитель вод земних, стану вам вірним другом навіки! До зустрічі через рік!

Нептун зі свитою усаджуються в човен і пливуть, усі махають їм услід.

Цар Нептун – господар усіх водойм. Він дозволяє тобі купатися там, де води по пояс. Коли заходиш у воду, тричі присядь і встань. Зроби долоню жменькою, поклади її на поверхню води і різко опусти вниз. Одержиш невеликий вибух: бру-у-ум! Мовою води це значить: "Привіт, дідусю Нептуне!".

Хто з вас хоче бути головним помічником Нептуна – принцем Нептунчиком? Усі? Тоді спробуйте по черзі приміряти царську корону. Покладіть на воду надувні гумові круги, зробіть вдих і пірніть під воду. Спробуйте стати так, щоб круг опинився на голові. Той, хто виконає це з першого разу, призначається принцем Нептунчиком (або принцесою Нептуничкою).

Ой-ой-ой! Царську корону зносить вітром. У погоню! Стаємо в одну лінію. Нептунчик керує. На рахунок "раз!" – вдих, "два!" – затримуємо дихання, "три!" – витягуємо руки, відштовхуємося від дна й ковзаємо, ніби торпеди. Хто проковзає далі від усіх – призначається гінцем-торпедою!

Ого! Хтось навіть наздогнав гумовий м'ячик. Тримайте міцно! Віднині м'яч перетворився на дельфіна. У вас, напевно, є й інші дельфіни: гумові надувні подушки, м'ячі? Сідайте на них верхи та починайте гребти руками, рухаючись уперед. Хто припливе до берега першим, призначається вершником на дельфінах.

Ви не занадто захопилися? Не забули про підводних чудовиськ? Усі разом присядьте у воду й за командою Нептунчика вистрибуйте нагору. Хто стрибне вище за всіх, називатиметься "той, що дивиться вперед". Потім його спитаємо: "Чи немає поблизу чудовиськ?". А він вистрибне з води, озирнеться довкола та відповість: "Ні!".

А хто ж змагатиметься з чудовиськами, якщо вони з'являться? Авжеж, лицарська кіннота Нептуна. Ділимося на дві команди, потім попарно – на вершника й коня. Вершники сідають на плечі коней, а коні притискають їхні ноги руками до себе.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >