< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Сценарій вечора-конкурсу євробачення

"Танцювальний марафон"

Мета проведення:

  • • ознайомити учасників з історією найбільш популярних танців;
  • • залучити молодь до мистецтва, розвивати артистичні здібності, почуття прекрасного;
  • • допомогти учасникам в оволодінні найбільш поширеними елементами та рухами окремих танців.

Місце проведення: велика кімната або зал, у якому може розміститися 10 учасників.

Оформлення: у центрі залу – плакат із написом "Вітання учасникам танцювального марафону", емблема вечора із зображенням танцюючої пари, праворуч – екран. Перед входом до приміщення виставка-магазин, де можна придбати платівки та касети із записами танцювальних мелодій.

Технічні засоби: програвач, відеомагнітофон, діапроектор.

Звучать позивні вечора – мелодія "Полонезу" Шопена.

Учасники вечора під цю мелодію заходять до залу й розташовуються по обидві сторони від центру.

У центр залу виходить пара – юнак у костюмі та дівчина в бальному платті.

Це – ведучі вечора.

Ведуча: Дорогі друзі! Ми раді знову вітати вас у нашому таборі. Сьогодні ви будете учасниками незвичайного вечора, який нічим не схожий на ті, які раніше відбувалися в нашому таборі.

Ведучий: За кілька хвилин у цьому залі розпочнеться танцювальний марафон і кожен із вас стане його безпосереднім учасником. Сьогоднішнє танцювальне суперництво ми проводимо для практичного знайомства з танцювальною культурою, яка захоплювала й підкоряла цілі покоління людей своїми дивовижними рухами, грою почуттів і неповторним самовиявом людини.

Ведучий: Отже, основні умови нашого вечора конкурсу. Змагання відбуватиметься між танцювальними парами, тому, насамперед, оберіть собі партнерів.

(Учасники під музику розбиваються на окремі пари).

Ведуча: Після короткого ознайомлення з історією окремого танцю буде показано зразок його виконання. Після цього протягом 5-ти хвилин кожна пара потренується під відповідну музику в його виконанні. По закінченні визначеного часу всі пари одночасно показують свій виступ під супровід мелодії членам журі.

Ведучий: Вирішальним моментом наших змагань є показовий виступ пар, який буде оцінений нашою суддівською колегією.

(представлення членів Журі)

Член журі: Основні критерії, за якими журі визначатиме пару переможця у кожному танці, такі: кількість виконаних танцювальних рухів, танцювальний малюнок, пластика, артистизм учасників. У кінці вечора журі визначить пару переможця.

Ведучий: Танець – це не просто відображення життя або його відокремлення, – це саме життя. (Звучить мелодія вальсу). Усі ви впізнали цю мелодію. Так, цей танець відомий як вальс або, як його ще називають, вальс-бостон, батьківщина якого – Англія та який там популярний серед усіх верств населення. Найбільшу популярність він отримав при французькому дворі в XVII ст. під романтичною назвою "Віденський вальс", хоча народився він не у Відні, а в Італії в епоху Відродження, де мав назву "Вольта". У XIX ст. вальс переживає бурхливий розквіт у нових чарівних мелодіях Штрауса, Легата, Шуберта, Шопена.

Ведуча: Подивіться, як виконують цей танець наші гості, учасники танцювальної групи "Щасливе дитинство".

Ведучий: А тепер пари можуть розпочати тренувальні вправи першого танцю.

Ведуча: Конкурс розпочинається – і ми запрошуємо на показовий вальс у центр залу пари-учасниці.

Журі обирає кращі вальсуючі пари.

Ведучий: Ось наші судді й дали першу оцінку учасникам марафону. Продовжуємо рух далі.

Ведуча: Зараз ми звернемося до національного танцю. Український народний танець розвивався протягом усієї історії українського народу. У ньому знайшли відображення радість, волелюбність, гумор та інші риси українців. Багато танців на Україні пов'язані з порами

року: "Весняний", "Метелиця", "Зелений шум". Історичне минуле України розповідає про багато битв. У боротьбі за волю України народилося багато військових танців, таких як "Голта" і всім знайомий... (правильно "Гопак").

Ведучий: Подивіться, які нащадки в наших предків, славних козаків (танцювальний ансамбль виконує "Гопачок"),

Ведуча: А тепер група наших учасників покаже свої здібності.

(під мелодію "Гопака" пари танцюють).

Ведучий: Усі учасники справились із завданням дуже добре. Напевно, тому, що ми ж таки українці. І суддям важко буде назвати переможців.

Слово журі.

(Звучить мелодія танго).

Ведуча: Ви вже, очевидно, упізнали мелодію танго. Танець завезений у Європу з Південної Америки, яка не була його батьківщиною. За походженням, танго – мавританський танець. У мавританців його перейняли цигани, які переселилися в Аргентину.

Ведучий: Ми ознайомилися з цікавою історією виникнення танго, і наші гості з ансамблю зараз його виконають для вас. Вітаємо їх оплесками.

Ведуча: Після такого чудового виступу наші учасники зможуть блискуче виконати складні рухи цього чудового танцю.

(Показ танго учасниками вечора).

Оцінка журі.

Ведучий: Найпопулярніший стиль у молоді рок-н-рол. Поява джазового танцю рок-н-рол відповідала появі на естраді електрогітар. Цей танець – спрощена форма джайву, що створило неповторний, деякою мірою, спортивний стиль танцю.

Ведуча: Танцюємо рок-н-рол під супровід групи "Браво".

Оцінка журі.

Ведучий: Сучасний молодіжний танець – це спосіб самовираження молоді. Ми пропонуємо вам під музику цього чудового кліпу створити свій власний малюнок танцю.

На середину залу виходить по три пари-учасниці й демонструють свій танець.

Слово журі.

Ведуча: Наш марафон фінішує. Ми дуже раді бачити азартний блиск у ваших очах, сяйво посмішок на обличчях. На черзі – вітання учасників-переможців.

Журі називає найкращі пари-учасниці:

Пара – пластика.

Пара – духовність.

Екстравагантна пара.

Артистична пара.

Пара – фантазія.

Ведучий: Наш вечір наближається до кінця. Але ми не прощаємося з вами.

Ведуча: До нових зустрічей на молодіжних вечорах у нашому гостинному таборі!

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >