< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Малі Олімпійські ігри

Ранок в оздоровчому закладі

Відразу після сніданку вихователям зібрати всі загони закладу до актового залу, де їм буде повідомлено, що сьогодні о 12 год відбуватиметься відкриття спортивного свята "Малі Олімпійські ігри". Місце відкриття – спортивний зал.

Коли всі загони зберуться, їм буде представлено організаційний комітет і безпосередньо, його членів, які ознайомлять присутніх із програмою, метою та змістом спортивного свята.

Змістом спортивного свята є змагання з різних видів спорту, товариські зустрічі, ушанування спортсменів різних поколінь, учителів фізичної культури та спорту.

Мета свята – ознайомити дітей з історією Олімпійських ігор; із культурою й традиціями Стародавньої Греції, символікою Олімпійських ігор; поглибити знання про видатних спортсменів України; розвивати інтерес до пізнання історії спорту нашої країни; розвивати естетичні погляди, почуття смаку; розширити знання про такі поняття, як спортивні знаряддя; виховувати любов до фізкультури та спорту, розвивати фізичні вміння; виховувати спритність, витриманість, сміливість, почуття колективізму, дружби, взаємовиручки, прагнення до занять фізкультурою; відчуття патріотизму, любов до Батьківщини.

Підготовка до свята

Одразу після зустрічі в актовому залі всім загонам методом жеребкування пропонується визначити по п'ять учасників, які братимуть участь у спортивних змаганнях. Свято проходить у спортивному залі, який обладнано необхідним спортивним інвентарем. Під стіною – столи для суддів. У залі – уболівальники та гості.

Оформлення залу: декорація: "мармуровий храм із міста Олімпіади", над центральною площею – п'ять олімпійських кілець, факел, олімпійський вогонь, олімпійський та державний прапори, уздовж бічних стін – низка кольорових плакатів.

Хід свята

Ведуча: Добрий день, шановні гості! Раді вітати Вас на нашому святі! Сьогодні Ви станете свідками народження майбутніх спортсменів. Зустрічайте майбутнє України!

(Лунає спортивний марш. До залу входять учасники спортивних змагань).

Богиня Феміда: Вітаю вас, дорогі діти й шановні гості! Ви мене впізнали? Я Феміда – богиня правосудця. А прийшла я до вас із самої Греції. У Греції мене всі знають і поважають, бо я завжди допомагаю людям усувати чвари, суперечки, судити змагання. А роблю я це завжди мудро й об'єктивно. Ніхто не залишається ображеним. Ось і сьогодні, дізнавшись, що у вас відкриття величезного свята – Олім-: піади, я вирішила неодмінно побувати та оцінити ваші змагання. Але спочатку я хочу дізнатися, чи знаєте ви, звідки прийшли Олімпійські ігри, із яких часів, із якої країни. Бажаєте дізнатися?

Гості: Так!!!

Було це дуже-дуже давно, коли людина думала лише про те, як вижити, їй потрібно було вміти швидко бігати, плавати, метати, долати перешкоди. Від уміння людини наздогнати й влучити в здобич, від здібності бути загартованою залежала мисливська вдача, а отже й життя. Давайте подивимося, як це було.

(Танець первісних людей)

Отже, стародавнім людям були знайомі елементи спорту: біг, стрибки, метання. Але про спорт ще не йшлося. Народився він пізніше. Батьківщиною спорту вважають Стародавню Грецію.

(Звучить фонограмаВ. Мей; "Пори року" Вівальді)

Понад дві тисячі років тому на заході Греції, у долині річки Алфей, стояло містечко Олімпія. У густій зелені оливкових гаїв сяяли біломармурові храми на честь старогрецьких богів Зевса (царя богів), Аполлона (бога світла й сонця), Афродіти (богині краси та молодості), Артеміди.

Стародавні греки створили багато чудових легенд, які розповідають про виникнення Олімпійських ігор. Як переказують легенди, ці змагання греки запозичили від самих богів, життя яких сповнене війнами та суперечками, а також подвигами. Любов греків до змагань прищеплювалась із ранніх дитячих років. Узагалі легенд про виникнення Олімпійських ігор було дуже багато, але існує одна, найбільш правдива, яку взято за основу. Тяжкі війни розорювали грецькі держави. Народ не мав спокою. Загарбники безжалісно палили й вирубували сади та виноградники, спустошували поля, руйнували будинки, храми. Люди боялися виходити на вулицю, бо їх могли не тільки пограбувати, а й ще жахливіше – убити.

(Танок воїнів)

Люди хотіли покласти кінець війнам, але не знали, як це зробити. Вихід знайшов цар Іфрит. Він звернувся до мудреця.

Іфрит: О великий мудрецю! Що мені робити, як уберегти свій народ від війни?

Мудрець: Ти повинен організувати ігри, угодні богам.

Ведуча: І він відправився на зустріч із воїнами.

Іфрит: Забудемо про наші чвари. А суперечки давайте розв'язувати не зброєю, а в змаганнях на швидкість і спритність. Нехай кожен прийде в Олімпію та на стадіоні покаже, на що він здатний.

Ведуча: Ідея Іфрита сподобалася воїнам і вони погодились.

  • – Мир серед воїнів! Скласти зброю!
  • – Доторкуватися до зброї заборонялося. Порушників строго карали.

Так у Греції встановлено звичай, завдяки якому один раз на чотири роки в розпалі воєн усі складали зброю й відправлялися в Олімпію на ігри.

За місяць до початку Олімпійських Ігор по всій країні розходилися глашатаї сповістити про день урочистого відкриття змагань.

Ось і закінчено всі приготування до свята, усі атлети й гості попереджені та запрошені на свято. На стадіоні – майже 50 тисяч глядачів. Про початок ігор сповіщають срібні сурми.

(З'являються трубачі).

Олімпійськими іграми керувала суддівська колегія – арбітри. А потім з'являлись атлети, до яких звертався головний судця:

– Якщо ви добре підготувалися до Олімпійських ігор, якщо над вами не тяжіє жоден нещасний вчинок чи лінощі, то йдіть із легким серцем. Якщо ні – повертайтеся назад.

Ведуча: Як і інші свята. Олімпійські ігри починалися з урочистого відкриття. А відкривати свято красуні-гречанки.

(Танок "Сіртаки". Фонограма – музика народна)

Феміда: Право пронести Олімпійський вогонь і прапор надається найкращим спортсменам дитячого табору.

(Із факелом і прапором діти проходять круг пошани)

Феміда: Із цієї хвилини, малі Олімпійські ігри я оголошую відкритими! Змагайтеся! Перемагайте! Хай щастить вам, любі діти! А мені вже час... До побачення!

(Феміда виходить із залу)

Тренер: Учасники змагань, слухайте мою команду. На команди по загонах розійдись! Команди, шикуйся, струнко! Вільно!

Кожній команді треба вибрати капітана, придумати назву й привітання. Команди, готові?

Команди: (хором) Готові!

Команди вітають одна одну, капітани здають рапорт тренеру про готовність до змагань.

Тренер: Команди, уважно послухайте умови й правила змагань (пояснює, що змагання проходитимуть трьома етапами, команди, які найменше набиратимуть очок, залишатимуть спортивну арену, аж поки не визначиться три команди-лідери.

Отже, розпочинаємо перший тур змагань. У першому – ігри-естафети. Команди, до змагання в іграх-естафетах приготуйтесь!

(Звучить весела спортивна мелодія).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >