< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Сценарій до свята "Екологічний бумеранг"

Ведучий: Добрий день, друзі!

Природа – це наше життя. Ми впевнені, що в цьому залі зібралися не байдужі люди до того, що з нами відбувається щоденно, а також ті, хто добре розуміє: земля – наш спільний дім й іншого немає та бути не може.

Ведуча: Так, сьогодні найголовнішою проблемою людства є проблема виживання, проблема, що стосується кожної людини зокрема,

кожної живої істоти. Ніякі винаходи цивілізації не замінять чистого повітря, екологічно чистих продуктів харчування та джерельно-чистої води. І сьогодні ми організували гру-конкурс "Екологічний бумеранг". .

Ведучий: Сьогодні розмова про проблеми екології, у чому саме бумеранг? У нашому випадку – "екологічний бумеранг" означає: нерозумні та неправильні дії людей на планеті Земля в найближчий час можуть повернутися великими нещастями, бідами для всього людства, адже "бумеранг" за своєю природою завжди повертається. У нашому випадку для людства він може повернутись із жахливими наслідками. Що ж потрібно знати, як слід діяти, щоб зберегти екологічну чистоту нашої планети?

Ведуча: Отже, ми запрошуємо на сцену учасників гри "Екологічний бумеранг".

І перше правило: кожен з учасників гри, виходячи на сцену, повинен із букета, що лежить на столі, узяти одну квіточку, яка буде символом кожної команди.

 • (Учасники гри по черзі виходять на сцену, а ведуча коротко представляє кожного, потім пропонує зайняти місце за столами. За одним столом сидять учасники гри з гвоздиками, іншііз тюльпанами, за третім – із трояндами й т. д. Отже, об'єднання в одну команду дітей (3–4 чол.) за кожним столом відбувається випадково. За грою спостерігатиме та буде її оцінювати журі).
 • (Звучить гонг).

Розминка: Задається питання, на яке є три варіанти відповіді (А, В, С). За 30 с потрібно дати правильну відповідь. Кожна команда піднімає табличку. Журі – фіксує.

Питання:

 • 1. Хто запровадив термін "екологія"?
 • а) Дарвін; б) Геккель; в) Вавилов.
 • 2. Скільки років може пролежати в землі целофановий пакет, доки розкладеться або згниє?
 • а) 30 років; б) 100 років; в) 200 років.
 • 3. В одній теплиці температура грунту була встановлена вищою за температуру повітря. Як це відіб 'ється на врожайності?
 • а) урожайність зросте; б) урожайність знизиться; в) ніяк.
 • 4. Які тварини є найбільш морозостійкими?
 • а) білі ведмеді; б) качки та гуси; в) тюлені.
 • (Білі ведмеді та тюлені витримують 80°С морозу, качки та гуси – 110°С.)
 • (Звучить гонг)

I конкурс

Ми знаємо, що керівниками дуже часто приймаються рішення, наслідки яких інколи є просто катастрофічними. Наприклад, прийнято рішення про будівництво в районі озера Байкал лісохімічного комбінату. І як наслідок – сьогодні один із величезних резервуарів прісної води з унікальною фауною потрібно рятувати. Увага, команди. Згадайте ще випадки про прийняття помилкових рішень (на роздуми -1 хвилина).

Конкурс глядачів "Чиї це голоси, звідки ці звуки". (Це можуть бути фонограми 4-5 голосів птахів та звірів, шум моря, вітру, дощу тощо).

(Звучить гонг)

II конкурс

Чорнобиль – це не просто аварія. Це – екологічна катастрофа. Сьогодні, коли ми підбиваємо підсумки того, що зроблено для ліквідації наслідків аварії, можна говорити про те, що роботи в цьому напрямі ще надто багато. Отже, завдання! Усім виділяють один мільярд гривень. Що ви найперше зробите сьогодні для ліквідації наслідків аварії.

Кожна команда пропонує свою версію використання 1 мільярда гривень для вирішення питань, пов'язаних із ліквідацією наслідків аварії на ЧАБС.

(Музична пауза)

"Експертна комісія" підбиває підсумки конкурсу.

III конкурс

У гості до учасників гри приходить Робінзон Крузо, який пропонує дітям уявити себе на його місці. Кожній команді він вручає картку з вихідними даними.

I. Дія відбувається в наші дні.

II. Острів розміщений у зоні вологих субтропіків.

III. На острові відсутні джерела прісної води.

IV. Ґрунт острова кам'янистий.

V. Ви одягнуті в тренувальний костюм, із вами – лише складний ніж.

 • (Кожна команда відповідає на питання Робінзона Крузо).
 • 1. Як добути воду, вогонь, їжу тощо? (Робінзон Крузо разом із комісією визначає правильність дій "юних робінзонів").
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >