< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Веселі та корисні конкурси

Конкурси стимулюють дитячу творчість. Усім хочеться бути переможцем у якомусь змаганні.

Для проведення конкурсу правила-умови мають бути простими (їх вигадують діти разом із педагогом). Крім того, усі повинні знати терміни, у які він проводитиметься та яка нагорода чекає на переможців.

Для вихованців гуртка можна провести:

  • • конкурс веселих атракціонів (з'їсти яблуко, що висить на ниточці, не торкаючись його руками; якнайшвидше передати коробок від сірників, начеплений на свій ніс іншому, й лише носом; відрізати приз, підвішений на ниточці, із зав'язаними очима тощо);
  • конкурс карикатуристів, шаржистів (малюнки не повинні бути образливими, вони мають бути лише веселими);
  • • конкурс брехунів (вигадування незвичайних історій);
  • • конкурс слів, які повинні складатися лише з трьох літер;
  • • конкурс "Несміяна" (завдання – розсмішити Несміяну, не торкаючись руками);
  • • конкурс метальників... сірників (їх слід кидати, як спис);
  • • конкурс "Буріме" (скласти вірша на задані рими);

Ігри дітей у таборі

Гра – сфера співпраці, співдружності дітей та дорослих. Це – неповторний та суверенний світ дитинства, який живе за своїми вічними законами, зберігаючи безцінні реліквії минулого.

Гра в таборі – обов'язкова розважальна діяльність гуртківців, це найкоротший шлях впливу на дитину. Саме гра є чудодійним ключем, який відчиняє двері в чарівне невідоме. Граючись, діти засвоюють життєво необхідні навички й уміння, розвивають сміливість, волю, кмітливість. повагу до суперника та інші людські якості. Не дивно, що гра як основа життєдіяльності дітей завжди займає провідне місце в роботі табору. Тому потрібно це враховувати при плануванні роботи оздоровчого табору.

Рухливі ігри на повітрі

Цей вид ігор забезпечує радість руху, сприяє розвитку спритності, кмітливості.

Коти й мишка

Усі гравці беруться за руки та утворюють коло. Вибирають три ведучих, із яких два – "коти" й одна – "мишка". За сигналом керівника "мишка" втікає від "котів", а "коти" її наздоганяють. Усі діти, які стоять у колі, вільно пропускають "мишку" у "нірку" (коло) та всіма засобами перешкоджають "котам" туди забігти. У колі роблять "ворота", крізь які "коти" мають право вбігати та вибігати з нього. "Мишка" не повинна довго знаходитись у "нірці" – вибігає з неї та знову вбігає. Якщо "котики" спіймали "мишку" або не можуть її довго спіймати, то призначають нову трійку ведучих.

Космонавти

На майданчику креслять 4-6 трикутники – "ракетодроми". У середині кожного позначають "ракети", загальна кількість яких повинна бути дещо меншою, ніж кількість гравців. Усі діти стають у коло й беруться за руки.

За сигналом вони декламують, ідучи по колу:

Нас чекають швидкі ракети Для прогулянок на планети,

На будь-яку ми полетимо!

Але в грі – один секрет:

Хто спізнився -

Той без місця залишився!

Після слова "залишився" всі біжать до "ракетодромів" і займають місця в ракетах, у кожній із яких має бути не більше одного "космонавта". Той, хто не встиг цього зробити, стає в центрі майданчика.

Мисливці

Гру можна проводити на лісовій галявині, у парку, на майданчику. Серед учасників гри вибирають трьох ведучих "мисливців".

"Мисливці" розміщуються в різних кінцях майданчика, маючи в руках по одному малому м'ячу. Решта гравців теж розходяться по майданчику. За командою вихователя "Стій!" усі гравці зупиняються там, де їх застала команда. "Мисливці" з місця кидають у гравців м'ячем.

Гравці можуть ухилятися від м'яча, але сходити з місця не мають права. "Мисливець", який улучив у гравця, міняється з ним ролями.

Перемагають гравці, які не були або були найменшу кількість разів у ролі "мисливця".

Естафета з обручами

На старт виходять дві команди. За сигналом один гравець із кожної команди біжить до півфінішної прямої. На дистанції він повинен пролізти крізь обруч, а подолавши її, – узяти в руки й підняти над головою – другий.

Наступний гравець починає бігти лише тоді, коли його торкне попередній, який біжить у кінець колони.

Перемогу здобуває команда, яка закінчила естафету першою.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >