< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Шкільні змагання

Мишко прокинувся зранку в піднесеному настрої. Він швидко схопився з ліжка й уже чистив зуби у ванній кімнаті, коли мама зайшла будити його.

 • – Ти чому це так рано прокинувся сьогодні? – запитала вона, не помітивши його в ліжку.
 • – Сьогодні в школі будуть змагання. І вчителька сказала, що хто дійде до фінішу, тому відкриється шлях до щасливого життя.
 • – Шлях до щасливого життя? – перепитала мама. – Цікаво, і що ж це може бути?
 • – Ще не знаю, але це – основа для успіху в майбутньому, – швидко й радісно говорив Мишко, витираючи обличчя рушником. Він швидко

одягнуся, поснідав і, подякувавши мамі за смачний сніданок, подався до школи.

Ідучи вулицею, хлопець думав, що ж може бути основою щастя. "Звичайно, це – гроші", – міркував він, побачивши на зупинці розкішне авто, біля якого стояв дорослий чоловік і розмовляв із кимось по мобільному телефону. "От класно!" – подумав Мишко та, задивившись на бізнесмена, мало не збив із ніг молоду дівчину, яка кудись шалено поспішала. На плечі в неї була велика сумка, а в руках – папка з безліччю папірців. "Студентка, напевно", – промайнуло в голові; – от добре мати вищу освіту. Вивчиться вона, піде на роботу, стане професіоналом, а згодом у неї також з'являться гроші й вона зможе купити собі авто та мобільний. Отже, щоб гарно заробляти, потрібно вміти щось дуже добре робити. А до цього треба закінчити школу, значить я на правильному шляху", – Мишко посміхнувся сам собі й закрокував ще швидше.

А біля школи вже коїлося щось неймовірне. Усі учні п'ятих класів із нетерпінням чекаючи початку змагань, сперечалися між собою, що ж може стати основою для всього. Мишко приєднався до гурту й почав розповідати про свої ідеї щодо щасливого майбутнього. Але ось з'явилася вчителька та запросила всіх до актового залу.

– Зараз ми, – заговорила вона, коли всі нарешті зібрались і заспокоїлися, – виберемо по одному представнику від кожного класу й саме ці учні будуть учасниками на змаганнях. Усі інші мають право підказувати своєму однокласнику правильні відповіді й активно вболівати за своїх.

Спершу Мишко трохи розчарувався, що, можливо, йому й не пощастить брати участь у змаганнях, але потім подумав, що він і його клас – одна команда, тим паче, що можна буде підказувати. "Один – за всіх, і всі – за одного", – подумав він і заспокоївся. Але після жеребкування виявилося, що саме Мишко буде представником від свого класу.

– Отже, – промовила вчителька, коли учасники зайняли свої місця біля старту, – розкрию вам, таємницю, що є основою щасливого майбутнього. Те, що допомагає нам учитись, те, що допоможе нам здобути гарну професію й створити в майбутньому сім'ю – це, любі мої, наше з вами здоров'я. Адже коли людина хвора, вона бажає лише одного – швидше одужати. Той, хто сьогодні дійде до фінішу, знатиме про складові здоров'я та про те, що треба робити, щоб бути здоровим. Правила такі: учень, який говорить правильно про те, що саме робить його здоровим, робить два кроки вперед; хто погоджується з ним – один крок, і ті, хто говорить неправильно, залишаються стояти на місці. Зрозуміло? Тоді починаймо!!!

Кожен клас почав підтримувати своїх, активно плескати в долоні та вигукувати різні підбадьорюючі слова, а учасники тим часом думали.

Першим озвався Сашко з 5-Б:

 • – Відсутність шкідливих звичок, таких, наприклад, як паління чи вживання алкоголю.
 • – А я не погоджуюся, – заперечив ще один учасник Сергій, – викурена цигарка заспокоює нерви й наші нервові клітини не руйнуються, а ще вона втамовує голод.
 • – Але що в цей час терплять твої легені, – утрутилась учителька, – смола, що міститься в цигарці, осідає в них і їм стає важко дихати, а серце, якому стає важко битись, а печінка, клітини якої руйнуються? І взагалі, паління може викликати таке захворювання, як рак легень. Невже це корисно для твого організму?

Сергійко хвильку подумав і сказав: "Ні", – і також зробив крок уперед.

 • – Здоров'ю також допомагаєш, коли чистиш зуби, миєш вуха й узагалі часто приймаєш душ, – сказав Мишко та, розуміючи, що це справді на користь здоров'ю, зрадів і зробив два кроки.
 • – Так, правильно, – сказала вчителька. Усі погодились і тепер першими були Сашко та Мишко.
 • – Також це чистота нашої оселі. Потрібно прибирати в кімнатах, витирати пил, – сказала Оленка. Знову правильно й знову трохи ближче до фінішу.
 • – А ще це чисті продукти, які потрібно мити перед тим, як з'їсти, – вигукнув Мишко й зробив ще два кроки вперед. Тепер він був на один крок попереду Сашка.

Але той враз крикнув:

– Ще треба робити зарядку, – і вони знову зрівнялися з Мишком.

Було зрозуміло, що хто зараз скаже правильне твердження, той і отримає перемогу. Уболівальники голосно аплодували й вигукували імена двох призерів, раптово Мишко згадав ще одне:

 • – Це спорт! Потрібно займатися спортом, – крикнув він і був за межею фінішу.
 • – Ура, ура! – кричали всі його однокласники.

Вони підбігли до нього й почали його обнімати та вітати з перемогою. Учителька також потисла йому руку й похвалила за добрі знання. Настрій в усіх був чудовий і Мишко був дуже задоволений, але найголовніше й найцінніше: тепер він знав про те, як бути щасливим у майбутньому, як отримати вищу освіту, за допомогою чого заробити гроші на авто та мобільний, а головне – це те, що він знав, як зберегти своє власне здоров'я – основу для всього, що може бути важливим.

Запитання до казки:

 • 1. Що означає для Вас словосполучення "щасливе майбутнє"?
 • 2. Чи погоджуєтеся Ви з тим, що саме здоров'я – основа для щасливого майбутнього? Поясніть свою відповідь.
 • 3. Чи може людина постійно покращувати свій стан здоров 'я? Які дії для цього потрібні?
 • 4. А що Ви робите для збереження та зміцнення свого здоров 'я?

Агафонова Тетяна

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >