< Попер   ЗМІСТ

Чудесне перетворення

Ви, мабуть, знаєте, що наша країна займає лише невеличку частину поверхні планети Земля й на ній розміщені десятки інших країн. Люди в цих країнах інші, вони навіть говорять на інших мовах. Але є в нашому світі такі слова, які зрозумілі всім та які особливо цінуються всіма людьми на Землі. Для цих слів не існує кордонів, не мають значення країни й відстані. Кожне з них є дорогим для людини. Однак, незважаючи на високу цінність, цим може володіти не кожен.

Однією з таких цінностей є ЗДОРОВ'Я.

Історія, про яку ми вам розповімо, відбулася в одній із маленьких країн, яка загубилася на світовій малі. У маленькому містечку на березі моря жили дві веселі сестрички. Вони були життєрадісні, щирі, любили навколишній світ і ніколи не сварились.

Кожного ранку вони застеляли свою постіль, бігли до ванної кімнати, умивалися, чистили свої білесенькі зубки, готували собі легкий сніданок, який найчастіше складався з різних овочів та фруктів. Вони дуже цінували своє здоров'я, яке давало їм красу та активність, можливість щоранку посміхатися сонечку навіть тоді, коли воно ховалося за хмарами.

Ще колись давно, коли дівчатка були зовсім малесенькими, вони слухали оповідки своєї прабабусі, яка розповідала їм стародавні казки та легенди про країну Здоров'я, до якої всі прагнуть потрапити. Жити в цій країні цікаво й весело, але втратити можливість проживати в ній дуже легко. Це трапляється з тими, хто перестає цінувати себе, нехтує

своїм здоров'ям і дуже швидко його втрачає. Тоді все навкруги тьмяніє й утрачає свій сенс.

Отож змалечку дівчатка дбали про своє здоров'я та про здоров'я одна одної. Піднімали одна одній настрій, прасували одяг, якщо раптом одна забували помити руки перед їжею, то інша відразу ж нагадувала про це. У сестричок було багато друзів, які також були здоровими й веселими, тому що піклувалися про себе та один про одного. Але була в цій компанії одна дівчинка, яку звали Дарлі. Вона постійно сміялася над життям сестер. Дарлі говорила: "Я, наприклад, зуби ніколи не чищу, але ж вони не випали! Ну то й що, що не білі, але вони є! І вуха я так часто не мию! Навіщо? Повз них же ще нічого не пролетіло!" І ніякі доводи сестер не змогли переконати дівчинку, що вести здоровий спосіб життя дуже класно, вона не хотіла й чути про те, що здоров'я – найвища цінність.

Одного разу, гуляючи на вулиці, сестри з подругами помітили, що до сусіднього дому під'їхала велика машина з речами. Скоро дівчатка дізналися, що Їхніми новими сусідами буде родина: батьки й хлопчик, їхній одноліток. Хлопця звали Дюк.

Дарлі він дуже сподобався. Вона стала частіше заходити до сестричок, приносила фрукти, які сама не їла, та весело посміхалася Дюку, заглядаючи через паркан до сусіднього двору.

Одного разу сестри вирішили влаштувати вечірку. Дюк також був у списку запрошених. Дарлі готувалася до вечірки: яскраво фарбувала очі та губи, правда, волосся забула помити.

– Та то не біда, – думала дівчинка. – Ніхто цього й не помітить. І те, що на платті – дві величезні плями, також здалося їй незначною дрібницею. Кому яка справа до її плаття!

І ось, насмілившись, вона підійшла до Дюка в розпал вечірки та запросила його потанцювати. Дюк глянув на дівчинку та відсахнувся:

– Що? Танцювати з такою бруднулею! Ні! Я з такими спілкуватися бажання не маю. Подивися на себе! Ти неприємно пахнеш! В тебе брудне плаття та волосся, а ще ти дуже яскраво нафарбована!

Дарлі закрила обличчя руками й вибігла геть. Такого сорому вона ще не відчувала ніколи. Усю ніч вона проплакала. А вранці подумала: "Що ж це? Дюк спілкується з усіма, окрім неї! Невже вона найгірша?" Наважившись, вона вирішила запитати в сестричок про причину того, що відбулося.

Сестри заспокоїли Дарлі та пообіцяли, що за мить вона сама знайде відповідь на свої питання.

Вони дістали запашні мила та шампуні, рушничок.

Через деякий час Дарлі стояла перед дзеркалом і не могла повірити в те, що таке можливо! Її волосся стало густим-густим і дуже блискучим, обличчя – біленьким та й зубки побілішали, а маленькі нігтики на пальчиках поблискували перламутром.

Удома Дарлі одягла новеньке платтячко, а інші речі обережно склала – вони давно вже потребували гарного прання.

Коли Дарлі вийшла на вулицю, їй здалося, що не лише вона, а й весь світ став набагато чистішим та світлішим! Раптом вона побачила Дюка! Він ішов їй назустріч разом із компанією друзів.

  • – Хто це? – почула Дарлі в себе за спиною голос Дюка, – від неї так гарно пахне!
  • – Здається, це Дарлі, – хтось відповів йому невпевнено.

Так і не переконавшись у тому, що ця гарненька дівчинка і є Дарлі, вони пройшли повз неї. А Дарлі побігла до сестричок.

– Дівчатка! – вигукнула вона з посмішкою, – дякую Вам! Здається, у мене почало змінюватися життя. Більше ніщо не примусить мене повернутися до тієї бруднулі, яка з вами товаришувала раніше!

А Дюк тим часом збирав букет у своєму саду для найкрасивішої дівчинки, для нової Дарлі.

Увечері, на березі моря Дюк простягнув Дарлі квіти й тихо сказав:

  • – Ти стала зовсім іншою! Я навіть не впізнав тебе... Виявляється, я зовсім тебе не знав. Вибач, що тоді образив тебе на вечірці!
  • – Ні-ні! – заперечила Дарлі, – я дуже вдячна тобі та дівчаткам! Я змінилася завдяки вам та завдяки здоровому способу життя! Тепер я буду цінувати те, що маю!
  • – А що це таке – Здоровий спосіб життя? – запитав Дюк. – Давай- но я розповім тобі..., – посміхнулась Дарлі.

І довго-довго дві постаті сиділи на березі моря, схилившись одна до одної, та тихо про щось говорили.

Запитання до оповідання:

  • 1. Чи можете Ви назвати загальнолюдські цінності, які існують у світі?
  • 2. Яка цінність була найважливішою для сестричок?
  • 3. Як би Ви спробували переконати Дарлі вести здоровий спосіб життя?
  • 4. Що допомогло Дарлі змінитись?
  • 5. Як би Ви пояснили Дюку, що таке здоровий спосіб життя?
 
< Попер   ЗМІСТ