< Попер   ЗМІСТ   Наст >

"Велика сімка", "Велика вісімка" та "Велика двадцятка"

"Велика сімка"

До складу "Великої сімки" (G-7) входять Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Японія, Канада і Сполучені Штати Америки. Ця група держав має значний вплив на світову торгівлю та пов'язані з цим митні питання.

Міністри фінансів та керівники центральних банків країн з Великої Сімки найбільших промислово розвинутих країн регулярно зустрічаються із середини вісімдесятих років. На неофіційному форумі G-7 щорічно змінюється президентство. Члени координують свою політику щодо обміну інформацією та підготовки загальних дій. Її темами, крім обмінного курсу, грошово-кредитної та податково-бюджетної політики, також є полегшення борговоготягаря для бідних країн та боротьба з відмиванням грошей. У діяльності G-7 важливим елементом є Financial Action Task Force (FATF).

"Велика вісімка"

"Велика вісімка" (G-8) включає Німеччину, Францію, Великобританію, Італію, Японію, Канаду, Росію та Сполучені Штати Америки; а також Європейський союз. Делегати G-8 у деяких випадках є представниками експертних груп з окремих питань, таких як розповсюдження зброї масового знищення або міжнародної боротьби з тероризмом та організованою злочинністю.

У рамках міжнародного співробітництва G-8 у 1995 році в Ліоні було створено експертну групу по боротьбі з організованою злочинністю (Ліон-група). У Ліон-групі з питань контрабанди наркотиків обговорюються відповідні питання з протидії організованій злочинності, зокрема пов'язаних з порушенням митних правил та відмиванням коштів. Окремим напрямом G-8 є боротьба з тероризмом, водночас з посиленням захисту міжнародної торгівлі від терористичної діяльності. Одним із найважливіших напрямів залишається діяльність G-8 щодо боротьби з корупцією.

"Велика двадцятка"

До "Великої двадцятки" (G-20) входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Китай, Німеччина, Франція, Великобританія, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, Південна Африка, Південна Корея, Туреччина, Об'єднані Штати Америки та Європейський Союз. На щорічній зустрічі міністрів фінансів та керівництва центральних банків обговорюється ситуація на міжнародних фінансових ринках.

G-20 поставили перед собою мету подолати фінансово- економічну кризу й забезпечувати стійке перепланування. їх реформа фінансових ринків базується на чотирьох основних напрямах:

  • – сильна нормативно-правова база для переміщення капіталу та щодо його ліквідності;
  • – ефективний нагляд;
  • – співпраця із системно значущими інститутами, керівництвом по впровадженню систем та інструментів для реструктуризації в умовах кризи та всіма видами фінансових установ, які повинні нести відповідне навантаження;
  • – прозора міжнародна оцінка та експертна оцінка. G-20 підтвердила свою відданість програмі МВФ і Світового банку для оцінки FSAP (Financial Sector) і зобов'язується підтримувати надійний та прозорий експертний огляд Ради з фінансової стабільності (FSB), з'ясування питань щодо країн, які не співпрацюють, і територій з пільговими режимом оподаткування, сприяти боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, а також дотримуватися регуляторних і наглядових стандартів, до яких належать створення розміром-RER прозорості оподаткування та обміну інформацією між країнами. Реалізація цих вимог може істотно вплинути на підходи стратегії, організацію, процеси, методи та IT- систему кредитних організацій.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >