< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Всесвітня митна організація

Загальні положення

Всесвітня митна організація заснована в 1952 році (WZO) і є міжнародною організацією зі штаб-квартирою в Брюсселі, яка спеціалізується на спрощенні митних процедур між міжнародними торговими партнерами. WZO об'єднує 175 національних митних управлінь, що представляють 98 % світової торгівлі. Поряд з основною гонитвою за гармонізацією міжнародної торгівлі WZO поставила перед собою мету боротьби з транскордонною злочинністю. Всесвітня митна організація працює з Європейським Союзом, з Організацією Об'єднаних Націй та Інтерполом. WZO є партнером у міжнародній сфері Спільної Фінансової групи (GFG).

WZO створила програму щодо боротьби з відмиванням грошей і поліпшенням здатності його членів боротися з відмиванням грошей за рахунок обміну інформацією, розробки навчальних програм, використанням правових документів, сприянням у мережі Митного управління, включаючи бази даних банків. У 2001 році WZO розробила рекомендації щодо боротьби з відмиванням грошей під назвою "Рекомендації Ради митного співробітництва щодо необхідності розвитку і зміцнення ролі митних служб у боротьбі з відмиванням грошей і поверненням доходів у результаті вчинення злочинів", а в лютому 2005 р. були переглянуті Рекомендації по незаконному відмиванню грошей.

Регіональне Бюро Розвідки

Регіональне Бюро Розвідки (RILO) є регіональним центром для збору, аналізу, доповнення даних і поширення інформації про тенденції, методи роботи, маршрути, а також щодо шахрайства. У всьому світі налічується одинадцять регіональних бюро розвідки WZO. Мета полягає в тому, щоб підвищити ефективність глобального обміну розвідувальною інформацією та співпраці між усіма митними органами, на які покладено функції боротьби з транскордонною злочинністю.

Інформаційна база Регіональних Бюро Розвідки (CEN, Customs Enforcement Networc) є базою даних WZO, яка містить дані Всесвітньої митної організації країн-членів, зокрема інформацію про наркотики та тютюнові вироби, продукцію, що підлягає ліцензуванню, та контрафактні товари. CEN є глобальною базою даних щодо збору інформації, її аналізу та системного оновлення. Це не тільки база даних, але й веб-сайт, в якому зашифровано інструмент комунікації, що сприяє обміну інформацією та використанню інформації і знань.

Відповідно до рекомендації WZO, з червня 2003 року були визначені основні завдання RILO, які призначені для країн-членів WZO і які здійснюються в тісній співпраці з WZO:

  • – підтримка і співпраця з так званими національними контактними групами RILO в країнах-членах;
  • – створення тактичного аналізу та підтримка CEN;
  • – тестування та оцінка національних і регіонального CEN;
  • – збір і поширення інформації CEN;
  • – підготовка періодичних видань раз на два місяці (так звані "RILO-WE-Roundup"), з інформацією про гарантії регіонального та глобального значення, регіональний аналіз тенденцій та інші регіональні доповіді;
  • – підготовка, поширення й попередження про можливості ризику;
  • – розробка та впровадження цільових проектів аналізу;
  • – підтримка регіональної оперативної діяльності митних адміністрацій.

Бюро по зв'язках Всесвітньої митної організації в Західній Європі працює в Кельні. Воно має юрисдикцію для регіонів Західної Європи. WZO включає такі країни, які є її членами: Андорра Бельгія, Данія, Німеччина Фінляндія, Франція, Ірландія, Ісландія, Ізраїль, Італія, Люксембург, Мальта Нідерланди, Норвегія, Австрія, Португалія, Швеція, Швейцарія, Іспанія, Чехія, Великобританія та Кіпр.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >