< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Банки і сектор цінних паперів

Банк міжнародних розрахунків

Банк міжнародних розрахунків (BIS), заснований 17 травня 1930 р., є найстарішою міжнародною фінансовою організацією у світі, базується в Базелі (Швейцарія). Він управляє частиною ва

Міжнародні стандарти

у сфері протидії відмиванню коштів

лютних резервів багатьох країн і міжнародних фінансових інститутів і, таким чином, розглядається як один з центральних банків. До складу комісії входять:

  • – Базельський комітет з банківського нагляду,
  • – Комітет з глобальної фінансової системи,
  • – Комітет з платіжних і розрахункових систем,
  • – Комітет ринку,
  • – Центральний банк урядової групи,
  • – Комітет Ірвінга Фішера щодо статистики Центрального банку.

Крім того, існують незалежні організації, які співпрацюють із зарубіжними державами щодо фінансової стабільності, їх секретаріати введені до банку міжнародних розрахунків:

  • – Форум фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSF),
  • – Міжнародна асоціація страхового нагляду (IAIS),
  • – Міжнародна асоціація по страхуванню внесків (IADI).

Базельський комітет з банківського нагляду і Міжнародна асоціація страхового нагляду разом утворюють Об'єднаний форум (Joint Forum).

Об'єднаний форум опублікував доповідь про різні ініціативи цілих секторів (банківської справи, страхування та нагляду цінних паперів) у боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Базельський комітет з банківського нагляду

Базельський комітет з банківського нагляду (BCBS) був заснований у 1974 році центральними банками й органами банківського нагляду з 10 держав. Він складається з представників центральних банків і банківських наглядових органів Австралії, Аргентини, Бельгії, Бразилії, Китаю, Канади, Франції, Німеччини, Гонконгу, Індії, Італії, Японії, Кореї, Люксембургу, Мексики, Нідерландів, Росії, Саудівської Аравії, Сінгапуру, Південної Африки, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Об'єднаного Королівства, Сполучених Штатів Америки. BCBS має статус спостерігача у FATF. У вересні 1997 року він опублікував Основні базельські принципи ефективного банківського нагляду, які були переглянуті в жовтні 2006 року. У 2007 році він створив групу експертів з питань боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Ця група має справу з обов'язками по нагляду за електронними платежами та прозорістю в передачі даних. У 2010 році розроблено два основних документи щодо протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму в банківському секторі. Папери узгоджуються, насамперед, з ризик-орієнтованим підходом до нагляду за банками та в інших питаннях співробітництва між органами банківського нагляду в цій галузі. Група обгрунтувала ці політичні документи в лютому 2011 року, які були опубліковані та внесли свій вклад у перегляд міжнародних стандартів FATF.

Міжнародна асоціація страхового нагляду

Заснована в 1994 році, Міжнародна асоціація страхового нагляду (1AIS) розташовується в Базелі та об'єднує близько 190 провідних страховиків із понад 140 країн і близько 120 організацій зі статусом наглядачів. Представники IAIS розуміють щодо необхідності забезпечення якості глобальної нормотворчості в страховому нагляді. Це забезпечує навчання та консультації щодо страхового нагляду, семінари як продовження освіти представників органів страхового нагляду. Асоціація працює в тісній співпраці з іншими органами, що встановлюють стандарти, та міжнародними організаціями щодо сприяння стабільності й розвитку фінансових ринків. Вона публікує принципи глобального страхування, але норми і принципи не є юридично обов'язковими. У 2003 році IA1S запровадила 28 основних принципів для ефективного страхового нагляду (ICP), які є глобальними, загальними рекомендаціями для базової конструкції страхового нагляду. Вони представляють основні положення для управління в страхуванні та інструментом для самооцінки, а також використовуються Міжнародним валютним фондом для оцінки стану відповідних нормативних актів на основі "Financial Sector Assessmeut Program, FSAP".

Міжнародна організація комітетів безпеки

У 1974 році Міжнародна організація заснувала наглядові органи цінних паперів (TOSCO) в Мадриді і об'єднує в усьому світі близько 200 членів-регуляторів ринків цінних паперів і ф'ючерсів. Вона бере на себе провідну роль у встановленні міжнародних стандартів у галузі нагляду за обігом цінних паперів. Представники влади діляться інформацією й розробляють стандарти щодо вдосконалення національного та транскордонного нагляду за операціями з цінними паперами та учасниками ринку. Мета полягає в тому, щоб розвивати й просувати визнані міжнародною спільнотою світові стандарти щодо цінних паперів, удосконалювати національні та транскордонні операції з цінними паперами. У цьому випадку захист прав інвесторів набуває особливого інтересу.

Вольфсбергська група

Вольфсбергська група являє собою об'єднання з дванадцяти найбільших міжнародних банків з метою формування загальних стандартів у сфері "Знай свого клієнта", визначення та боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, а також їх реалізації. Приватні банки і структура Transparency International домовилися про глобальні принципи боротьби з відмиванням та запобіганням фінансування тероризму.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >