< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Міжнародна торгова палата

Загальні положення

Міжнародна торгова палата (ICC) була заснована як добровільне об'єднання міжнародних компаній, юридичних фірм, торгово- промислових палат, а також професійних асоціацій і є поданням міжгалузевої світової економіки, цілі якої сприятимуть розвитку прикордонної торгівлі та інвестицій, а також забезпеченню принципів ринкової економіки. Це діалог партнерів міжнародних інститутів. її штаб-квартира розташована в Парижі й через свої національні комітети та прямих членів представлена в більш ніж 120 країнах.

Служби комерційної злочинності

Центральним завданням Служби комерційної злочинності (CCS) ICC, зі штаб-квартирою в Лондоні, є підтримка компаній у профілактиці економічних злочинів (шахрайство у сфері імпорту та експорту, фінансових операцій, інвестицій; піратство; відмиванням грошей, корупції тощо). Вона працює в тісній співпраці з міжнародними правоохоронними органами та національними установами. ICC створила міжнародну мережу (FraudNet), яка об'єднує фахівців у боротьбі з економічною злочинністю, шахрайством, відмиванням грошей і кіберзлочинністю.

Цільова група по боротьбі з відмиванням грошей

ICC має цільову групу по боротьбі з відмиванням грошей, яка складається з Держфінпослуг ICC, Комісії ICC по боротьбі з корупцією і банківської комісії ICC для вироблення рекомендацій. Цільова група працює в міждисциплінарних комітетах і складається з банківських фахівців, фахівців юридичної сфери та інших секторів. Тематичні дослідження розробляються для ефективного попередження та виявлення відмивання грошей.

Інтерпол

Міжнародна організація кримінальної поліції (The International Criminal Police Organization, ICPO) Інтерполу базується в Ліоні й забезпечує міжнародну боротьбу зі злочинністю. Сьогодні вона включає в себе 187 держав-членів. Інтерпол складається з Бюро, Виконавчого комітету, Генеральної Асамблеї, Генерального секретаріату й Національного центрального бюро (НЦБ). Інтерпол підтримує всі органи кримінальної поліції та інші установи, сприяє запобіганню або припиненню злочину, основна мета – максимально широка взаємодія між владою та кримінальною поліцією в рамках існуючого закону країни й забезпечення духу декларації прав людини і їх розширення, а також використання всіх засобів для ефективного запобігання та протидії злочинності. Для Інтерполу боротьба з відмиванням грошей є пріоритетом. Робоча група по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму передбачає ефективний і широкий обмін інформацією та консультації експертів з питань розвитку навичок для розслідування відмивання грошей і фінансування тероризму. Група співпрацює з іншими міжнародними організаціями та приватним сектором, щоб поділитися кращими практичними знаннями й ноу-хау. Секретаріат Інтерполу працює в тісній співпраці з іншими міжнародними організаціями, щоб сприяти використанню фінансових методів розслідування проти організованої злочинності.

Міжнародна організація вищих органів фінансового контролю

Загальні положення

Міжнародна організація вищих органів фінансового контролю (INTOSAI) є організацією зовнішнього державного аудиту. Вона пропонує вищим органам фінансового контролю (ORKB) інституціональні рамки передачі знань для глобального поліпшення зовнішнього державного аудиту, порядку експертизи, для підвищення престижу і впливу ORKB у відповідних державах. INTOSAI є автономною, незалежною й неполітичною організацією. Це неурядова організація з особливим статусом Економічної і Соціальної Ради (ECOSOC) Організації Об'єднаних Націй.

Робоча група по боротьбі з корупцією і відмиванням грошей

Цільова група по боротьбі з відмиванням грошей була заснована у зв'язку з тим, що активно боротися з відмиванням грошей на національному рівні надзвичайно важко. Саме тому були скоординовані необхідні контрзаходи на міжнародному рівні, які є обов'язковими для держав. Сучасні стратегії протидії відмиванню грошей сьогодні базуються на міжнародному підході. Завдання полягає в тому, щоб сформувати робочі групи по боротьбі з корупцією та відмиванням грошей. Активна роль і міжнародне співробітництво між INTOSAI та її членами, компетентність і повноваження вищих органів фінансового контролю та вимоги незалежності INTOSAI є ключовими. Метою є сприяння розвитку міжнародного співробітництва в боротьбі з відмиванням грошей між вищими органами фінансового контролю й з іншими міжнародними організаціями; установлення стратегій по боротьбі з відмиванням грошей відповідно до компетенції та повноважень.

Цільова група має 21 члена з Чилі, Китаю, Еквадору, Фіджі, Німеччини, Індонезії, Іраку, Ємену, Колумбії, Малайзії, Мексики, Намібії, Гвінеї, Перу, Польщі, Росії, Чехії, Тринідаду і Тобаго, Сполучених Штатів Америки.

Робоча група з екологічного аудиту

Склад робочої групи з екологічного аудиту INTOSAI прагне, щоб виконувались завдання аудиту і були використані методи випробувань у контексті поліпшення екологічних директив від членів групи, а також не членів групи. Центром уваги групи є: спільний розгляд транскордонних екологічних проблем і політики з аудиту міжнародних природоохоронних угод; процедури розгляду конфіденційної інформації; дослідження шахрайства і корупції; аналіз транзакцій і виявлення можливостей для відмивання грошей.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >