< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Організація безпеки і співробітництва в Європі

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE) розташована у Відні та об'єднує представників 56 держав з питань підтримання миру. З 2001 року в центрі її уваги – боротьба з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. У тісній співпраці з Глобальною програмою по боротьбі з відмиванням грошей Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), Всесвітнім банком, МВФ, Європейським банком реконструкції та розвитку та іншими партнерами Управлінням Координатора OSCE в галузі економіки та довкілля (ОСЕЕА) запроваджено різноманітні заходи щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. У жовтні 2011 року в ОБСЄ у Відні було проведено семінар експертів з UNODC по запобіганню відмиванню грошей та боротьби з торгівлею людьми. У докладі пропонується учасникам ОБСЄ зміцнитися й стабілізуватися в ході майбутньої роботи, включаючи різні місії ОБСЄ, які мають важливу роль у кризових ситуаціях, ще більше сконцентруватися на нових транснаціональних загрозах і викликах організованої злочинності, особливо щодо торгівлі людьми, відмивання грошей і торгівлі наркотиками.

Рада Європи і Комітет експертів з оцінки боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму

Загальні положення

Європейська Рада була створена в 1949 році в Страсбурзі для розробки та поширення демократичних принципів для всієї Європи. Ініціатива була засновано на Європейській конвенції про захист прав людини та інших нормативних документах по захисту фізичних осіб. Сьогодні вона об'єднує 47 держав-членів і, таким чином, включає в себе майже всі європейські країни. її метою є захист прав людини, плюралістичної демократії та верховенства закону; підвищення обізнаності культурної самобутності й різноманітності Європи та підтримки їх розвитку; пошук загальних відповідей на виклики, які стоять перед європейським суспільством; демократична стабільність в Європі шляхом підтримки політичних, правових і конституційних реформ.

Боротьба з відмиванням грошей є одним з найважливіших напрямів діяльності Ради Європи. Вона працює в тісній співпраці з FATF. Конвенція Ради Європи про відмивання грошей, фінансування тероризму, пошук, арешт та конфіскацію доходів від злочинної діяльності постійно оновлюється та розширюється. Конвенція є першим міжнародним договором, що охоплює запобігання і контроль за відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, швидкий доступ до фінансової інформації чи інформації про активи злочинних організацій, у тому числі терористичних груп, є основним ключем до успішних превентивних і репресивних заходів. Конвенція передбачає механізм, що забезпечує належне виконання сторонами.

Комітет експертів щодо оцінки боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму

Рада Європи з Комітетом експертів щодо оцінки боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (MONEYVAL) має свій власний ефективний інструмент щодо заходів, прийнятих державами-членами цього комітету, регулярно спостерігаючи за результатами боротьби з відмиванням грошей. MONEYVAL оцінює окремі країни з метою дотримання рекомендацій FATF. MONEYVAL було створено в 1997 році для спостереження за виконанням Конвенції щодо протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму 1990 року. Європейська Рада та Європейська Комісія є спостерігачами MONEYVAL і можуть контролювати її діяльність.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >