< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Мікрокосм офісу

Запорукою позитивного іміджу компанії є спокійний, доброзичливий клімат, що дозволить плідно працювати підлеглим, а клієнтам не відчувати себе бідними родичами або як у музеї. Найкращий варіант, якщо інтер'єр офісу чи кабінету спланує дизайнер-професіонал, звичайно, врахувавши ваші вимоги й уподобання. Чим би не займалась фірма, доречними будуть меблі нейтральних тонів, функціональні, зручні, але недорогі. Велика кількість кімнатних рослин може не лише перетворити приміщення на оазу, але й водночас відволікати службовців. Варто подумати про якісне освітлення робочих місць, кондиціонування, поставити кавоварку у спеціальній кімнаті, щоб зекономити робочий час і не змушувати колег влаштовувати собі незаплановані перерви. Не бажано палити в приміщенні, навіть якщо у вашому суто чоловічому колективі самі курці. Адже до вас можуть завітати клієнти, яких відлякуватиме лише повітря вашого офісу. Також не буде зайвим облаштування спеціальних місць для клієнтів, де б вони могли зачекати своєї черги чи сісти під час ділової бесіди.

Дедалі більше стає організацій, які висувають суворі вимоги до зовнішнього вигляду свого персоналу, регламентуючи в одязі все, аж до довжини спідниць, висоти підборів, кольору краваток і відсотка синтетики у тканині костюмів. В офісний ужиток міцно входить поняття "дрес-код", що означає вимоги до офісного одягу співробітників. Закони й нюанси ділового стилю завжди враховують сферу діяльності людини й особливості середовища, яке її оточує.

Фірмовий стиль – візуальна і смислова єдність всієї інформації організації, свого роду пізнавальний знак. Дрес-код є складовою частиною фірмового стилю разом із такими його елементами, як візитівки, бланки, буклети, плакати, фірмові кольори і шрифти, конверти, теки, логотип, вивіски і дизайн інтер'єру. З іншого боку, дрес-код – це істотний елемент корпоративної культури в цілому, оскільки він тісно пов'язаний зі специфікою бізнесу, стратегією, цінностями, стилем управління, системою відносин з клієнтами і партнерами.

Корпоративний дрес-код може бути представлений різними стилями:

  • вільний стиль – кожен може приходити на роботу в тому, в чому побажає;
  • неофіційний стиль, "casual" – зручний і практичний повсякденний одяг, можна одягати джинси і светри, піджаки без краваток;
  • діловий стиль – костюми строгого крою і забарвлень, обов'язкові краватки для чоловіків, мінімум аксесуарів, скромні прикраси;
  • уніформа – всі працівники одягаються в спеціально розроблений фірмовий одяг.

Окрім, того бізнесмени різних професій можуть мати власний дрес- код, який підкреслюватиме його належність до певної "касти". Так, фінансисти, страховики, аудитори, консультанти представляють найбільш консервативну частину модного спектру.

Загалом стандарти ділового стилю можна згрупувати таким чином. Усвідомленість. Необхідно чітко знати, яке послання зовнішній вигляд працівника покликаний нести його оточенню, як кожен працівник себе позиціонує, яке враження хоче справити на відвідувачів чи колег.

Доцільність. Обраний стиль одягу має відповідати контексту й не дисонувати із ситуацією.

Акуратність. Неохайний, заношений, не за розміром, пом'ятий, брудний одяг справить огидне враження незалежно від його колірного рішення і стилю.

Кольорова гама. Рекомендується, щоб в одязі було представлено не більше трьох кольорів одночасно. Загальне правило: чим яскравіший колір одягу, тим нижчий рейтинг ділових якостей.

ЧОЛОВІЧИЙ ДІЛОВИЙ СТИЛЬ

Чоловічий діловий костюм досить консервативний. Сорочка не повинна бути темнішою за найтемнішу нитку піджака. Необхідно, щоб колір і малюнок сорочки гармоніювали з кольором і малюнком на тканині костюма. Ширина і довжина краватки залежать від моди й комплекції чоловіка. Кремезним чоловікам не рекомендують вузькі й короткі краватки, а дрібним краще не вибирати великі краватки. Отже, незалежно від ситуації завжди будуть доречними темно-синій вовняний костюм, світла сорочка з бавовни, темна матова краватка й чорні солідні туфлі.

ЖІНОЧИЙ ДІЛОВИЙ СТИЛЬ

Жінкам бажано не одягати на роботу такі речі: дуже відверті й дуже спокусливі сукні та спідниці, міні, топ із відкритим животом, штани з низькою лінією талії, спідниці, блузи і штани, що дуже обтягують фігуру, одяг, який дуже високо піднімається (опускається), коли сидите, все прозоре. Обов'язковим атрибутом костюма ділової жінки є панчохи незалежно від пори року. Зачіска повинна бути акуратною, волосся – в ідеальному стані. Небажані як дуже яскравий макіяж, так і його повна відсутність. Ювелірні прикраси допускаються, але без надмірностей.

Діловий стиль допомагає службовцям справити враження упевненої в собі і своїх силах, організованої, компетентної, надійної людини.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >