< Попер   ЗМІСТ

Рахіт

Етіологія. Недостатність в організмі вітаміну D і розлади фосфорно-кальцієвого обміну спричиняють глибокі порушення процесів кісткоутворення, відставання у рості, у кістках різко переважає хрящова маса.

Клінічні ознаки. Тварини непокояться, коли їм обмацують хребетний стовп, плесна і п'ясті. Спостерігають зміни в апетиті кролів, випадання шерсті, зниження працездатності, а також викривлення кісток кінцівок, хребта і голови кроля. Хода у тварин стає напруженою, хворобливою, може з'явитися кульгавість. Хворі особини стають малорухомими і більше лежать. Нерідкі випадки потовщення кісток з утворенням на них здуття.

Лікування. Хворим тваринам дають вітамінно-мінеральні препарати, що містять кальцій, фосфор і вітамін D. У літню пору в раціон вводять молоду зелену траву для кролів, а взимку – вітамінне сіно і пророщене зерно. Щодня тваринам дають вітамінізований риб'ячий жир і м'ясо-кісткове або кісткове борошно. Зимової пори в приміщенні встановлюють спеціальні ультрафіолетові лампи, опромінюючи хворих по 10 хв щодня протягом 20 днів.

Профілактика. Стежити за збалансованістю раціону, робити ультрафіолетові ванни.

Сонячні та теплові удари

Етіологія. Сонячні удари виникають як результат тривалого впливу на організм кролів сонячних променів у жарку погоду. Причиною теплового удару є перегрівання внаслідок утримання тварин у задушливих, погано вентильованих приміщеннях із підвищеною вологістю повітря.

Клінічні ознаки. Спостерігається відмова тварин від корму, млявість, нерухоме лежання на боці або животі, прискорене дихання, конвульсивне сіпання кінцівок. Сильні перегріви спричиняють судоми й загибель.

Лікування. Перевести тварину в прохолодне місце, облити її холодною водою. Тварині у важкому стані вводять розчин кофеїну.

Профілактика. Над клітками влаштувати затінення, над вигулами – козирки, дах побілити вапном.

 
< Попер   ЗМІСТ