Чотирьохрічні діти
А. Діяльність, яка стимулює фізичний, емоційний розвиток дітей
– Забезпечення дітям якомога довшого перебування на
свіжому повітрі на ділянці ДНЗ, організація занять, ігор, передусім – рухливих.
- – Додержання правил провітрювання і зволоження приміщень ДНЗ, у яких перебувають діти.
- – Навчання дітей правилам правильного перебування на сонці (перебування в напівзатінених місцях із покритою головою).
- – Спостереження за пилом під мікроскопом, ознайомлення дітей з його впливом на здоров'я (нежить, кашель, алергія).
- – Формування потреби дітей у перебуванні на свіжому повітрі.
- – Збільшення кількості рухливих ігор шляхом проведення у різні пори року і в різні частини дня компенсаційних, релаксаційно-дихальних занять, а також постійних занять, які удосконалюють загальну фізичну підготовку.
- – Залучення дітей до турботи про своє здоров'я шляхом додержання бездоганної чистоти в куточку іграшок (допомога в догляді за іграшками, участь у прибиранні в груповій кімнаті тощо).
- – Формування культурно-гігієнічних навичок використання лише власних предметів особистої гігієни, чищення зубів після прийому їжі, турбота про естетичний вигляд, свідоме дотримання чистоти всього тіла.
- – Звертання уваги дітей про вплив раціонального харчування на стан здоров'я людини (залучення до споживання різноманітних страв, досить великої кількості овочів і фруктів, різних несолодких напоїв, сухофруктів, горіхів, обмеження споживання солодощів).
- – Залучення дітей до приготування доступних кулінарних виробів-новинок для харчування, а також ознайомлення із невідомими чи маловикористовуваними стравами.
- – Донесення дітям інформації про те, яку загрозу створюють для здоров'я дітей місця приготування їжі на відкритому вогні, а також ігри поблизу вогнища.
- – Удосконалення навичок безпечного використання ножиць, лопаток, грабель та іншого доступного знаряддя.
- – Ознайомлення дітей з акустичними явищами в найближчому оточенні, особливо із тими, які є причиною втоми дітей і надмірного збудження (голосна музика, шум автомобілів, надмірний шум побутової техніки, галас на вулиці, викрики дітей і дорослих тощо).
- – Залучення дітей до розмови голосом помірної сили, використання безпечних іграшок, а також аудіовізуальних засобів із відповідним налаштуванням сили звуку.
- – Виховання навичок культури спілкування в групі однолітків, налагодження дружніх міжособистісних відносин (додержання тиші під час розмови чи виступу іншої дитини).
- – Навчання дітей способів розв'язання конфліктних ситуацій без агресії, натомість толерантно зі взаємною повагою (надається посильна допомога і приклад виховательки).
- – Моделювання проблемних ситуацій, які сприяють розрізненню добра і зла на конкретних прикладах учинків дітей та дорослих.
- – Виховання поваги до себе (самоповаги) та до інших дітей і дорослих людей.
- – Використання ігор та інших видів ігрової діяльності, які вправляли б дітей у міжособистісній конкуренції.
- – Формування потреби спонтанної допомоги іншим, а також навичок спільної діяльності.
- – Формування почуття власної гідності, позитивного ставлення до людей і світу природи.
- – Виховання умінь відчувати радість і задоволення від доброзичливих учинків щодо інших, відвертого спілкування з іншими дітьми, людьми, об'єктами природи.