Програма діяльності з дітьми п'ятирічного віку
А. Діяльність, що стимулює фізичний, емоційний розвиток дітей
- – Організація тривалого перебування дітей на повітрі, у міру можливого перенесення ігор та занять на ділянку ДНЗ.
- – Щоденне проведення компенсаційно-корекційних занять задля попередження і корекції наявних вад у розвитку дітей.
- – Систематичне проведення релаксаційно-дихальних занять у різні частини дня.
- – Удосконалення навичок правильного використання обладнання на ділянці вікової групи, у приміщенні вікової групи, а також на всій території ДНЗ.
- – Моделювання ситуацій, які сприяли б розвитку рухової експресії.
- – Формування свідомої турботи дітей про власне здоров'я шляхом самостійного переодягання (зміни верхнього одягу, взуття та ін.) у залежності від погоди. Звертати увагу на важливість уміння зігріватися, коли холодно; накривати голову – коли жарко; пити велику кількість рідини у спекотну погоду.
- – Ознайомлення дітей з правилами безпечного пересування вулицями міста, а також запобігання травматизму.
- – Залучення дітей до прибирання в груповій кімнаті задля формування потреби перебування в чистих, провітрених, зволожених і затишних приміщеннях, які забезпечують їм добре здоров'я.
- – Удосконалення життєво важливих навичок, а саме: використання виключно власних предметів особистої гігієни (щіточка для чищення зубів, гребінець, рушник, піжама, власне крісло чи розкладачка для відпочинку на терасі і т.ін.) з точки зору охорони і збереження здоров'я дітей.
- – Формування потреби утримувати своє тіло чистим (систематичне миття рук, чищення зубів і полоскання рота після харчування, миття вушних раковин, голови і т.д.) як необхідних умов естетичного вигляду і доброго здоров'я.
- – Ознайомлення дітей з профілактикою і простими формами поведінки під час інфекції (профілактичні візити до стоматолога, з прикривання рота рукою під час кашлю, використання одноразових хустинок, лікування найменших подряпин, ушкоджень).
- – Дослуховування і виокремлення з оточення акустичних явищ, які можуть стати причиною нервового перевантаження, втоми, поганого настрою (голосна музика, побутова техніка, яка працює шумно, галас на вулиці чи в дворі, викрики дітей і дорослих та ін.).
- – Спонукання дітей до розмови поміркованим голосом, використання беззвучних іграшок, побутових приладів, які мають регулятори звуку під час роботи.
- – Ознайомлення дітей із небезпекою, якщо вони гратимуться з вогнем, поблизу печі або іншого джерела вогню, на якому готують їжу, на вулиці з автомобільним рухом.
- – Переконання дітей у важливості раціонального харчування для доброго здоров'я (заохочування до споживання різноманітних страв, великої кількості рослин – овочів і фруктів, напоїв, сушених фруктів, горіхів, печива з висівок і обмеження в споживанні морозива, тістечок та інших солодощів).
- – Розвиток і стимулювання зацікавлень дітей різними справами, навчання добре пережовувати їжу.
- – Навчання дітей розв'язувати дискусійні проблеми без агресії, толерантно, з повагою до іншого; виховання почуття власної гідності.
- – Виховання у дітей дружніх взаємостосунків, приязні, симпатії, унеможливлення злостивості, нетерпимості, неповаги, нехтування правилами співжиття; стимулювання схильності визнавати без образ власні помилки та спонукати до самооцінки.
- – Заохочення до взаємодопомоги, співпраці з цілою групою, переживання почуття радості та задоволення від правильно виконаного завдання, від надання допомоги іншому.
|