< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

Загальна інформація

Ініціатором проекту, що розглядається в даному бізнес-плані, ε Товариство з обмеженою відповідальністю "Промінь 2".

Дата державної реєстрації підприємства: 2000 рік.

Код ЄДРПОУ: 12345678.

Місцезнаходження підприємства (юридична адреса): м. Київ.

Підприємство (завод) знаходиться на відстані 15 км від районного центру м. Іванків та 100 км від обласного центру м. Києва. Відстань до найближчої залізничної станції "Тетерів" 25 км. Форма власності: приватна.

Сфера діяльності

За паспортними даними (Додатки) підприємства відповідно до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців товариству з обмеженою відповідальністю "Промінь 2" (надалі ТОВ "Промінь 2") відкрито такі види діяльності:

 • – Надання послуг у рослинництві. Облаштування ландшафту;
 • – Оптова торгівля; Змішане сільське господарство.
 • – Підприємство пріоритетно здійснює господарську діяльність в галузі виробництва, та оптової торгівлі.

Покращення фінансово-економічного стану господарства планується за рахунок інтенсифікації і удосконалення технологічних процесів виробництва, а також за рахунок реалізації інвестиційних проектів щодо впровадження нових технологій переробки відходів сільськогосподарського виробництва, розвитку окремих галузей і об'єктів господарства.

В даному проекті планується здійснити інвестиційний проект щодо виробництва і реалізації пелет із відходів рослинного походження і насаджень, які можуть бути біосировиною для виробництва біопалива на території господарства і прилеглих земель.

Показники базового виробництва

Основними партнерами підприємства, що постачають сировину, матеріали та комплектуючі, є як вітчизняні так і зарубіжні компанії.

Фінансові показники роботи підприємства у 2014 році:

 • – обсяги виробництва за останній звітний рік – 39 590 000 грн.;
 • – обсяги виробництва на останню звітну дату – 4 992 000 грн.;
 • – чистий прибуток за останній звітний рік – 16 649 000 грн.;
 • – чистий прибуток на останню звітну дату – 1 970 00 000 грн.;
 • – кредиторська заборгованість за останній звітний рік – 10 197 000 грн.;
 • – кредиторська заборгованість на останню звітну дату – 8 233 000 грн.;
 • – дебіторська заборгованість за останній звітний рік – 7 297 000 грн.;
 • – дебіторська заборгованість на останню звітну дату – 7 844 000 грн.

Заборгованість перед бюджетами всіх рівнів з податків, зборів, обов'язкових платежів, Пенсійного фонду за останній звітний рік та на останню звітну дату відсутня. Звіти про фінансові результати, баланси і довідки наведено в Додатках.

ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ

Сутність проекту

Ситуація, яка склалась в Україні на ринку енергоносіїв на сьогодні, майже критична. Основним видом палива в паливно-комунальній сфері є природний газ. Видобуток власного природного газу на Україні не перекриває потреб його використання навіть на 10-15%. Виникає енергозалежність від зовнішніх постачальників природного газу (зокрема Російської Федерації), стрімко підвищується ціна на газ. Використання інших видів палива (тверде та рідке паливо, сонячної енергії, енергії вітру) розвинене досить слабо і має певні недоліки при їх використанні. А саме – транспортування, незручність складування і зберігання, наявність відходів при спалюванні (велика зольність), шкідливі викиди в атмосферу, значні первинні капітальні вкладення в обладнання (особливо при використанні енергії сонця і вітру). Натомість на території України є значний обсяг промислових відходів, з яких можливо порівняно дешево отримати паливо рівноцінне, наприклад, вугіллю і ефективно його використовувати. Такими відходами можуть бути відходи лісопильних рам, столярна стружка і тирса деревини, відходи з вирубок лісу, солома сільськогосподарських культур, костра (відходи переробки льону), використаний пакувальний матеріал і тара тощо.

На цей час вищезгадані відходи практично не використовуються, викидаються на звалища або спалюються на смітниках, забруднюючи оточуюче середовище. З розвитком цивілізації кількість таких відходів постійно збільшується і їх утилізація перетворюється в проблему.

В той же час, вже більш як 20 років паливо в вигляді гранул з відходів деревини та інших рослинних решток, так званих "пелет" з успіхом виробляється і використовується для потреб опалення в США, Канаді, Скандинавії, Японії та в багатьох країнах Європи і є достатньо прибутковим. Ціни на гранульоване паливо в цих країнах 100-120 €, при цьому частина потреби покривається за рахунок імпорту з інших країн. Найбільше вживання знаходять гранули з деревини, проте зростає використання також гранул з соломи і інших відходів сільськогосподарських культур.

В таблиці 3.1 наведені порівняльні дані по енергетичній цінності різних видів палив та їх вартості.

Зв'язуючою речовиною при виготовленні гранул є лігнін, який природно знаходиться в деревині. Тому використання яких-небудь неорганічних хімічних в'яжучих добавок не є потрібним, що обумовлює відсутність шкідливих речовин в продуктах спалювання.

Виходячи з вище сказаного, можна зробити наступні висновки:

На першому етапі, який можливо виділити як самостійний і достатньо привабливий бізнес, організувати виробництво пелетного палива з відходів деревини або з інших рослинних решток.

Таблиця 3.1

Порівняльні дані по енергетичній цінності різних видів палив та їх вартості

п/п

Вид палива

Теплота спалювання, мдж/кг (м3)

Калорійність,

ккал/кг

%

золи

%

сірки

Ціна, грн./т (м3)

1

Кам'яне вугілля

15-25

4500-520С

10-35

1-3

800-1000

2

Буре вугілля

14-22

4000-4300

10-35

1-3

700-900

3

Дрова

10

200С

2

С

400-600

4

Гранули з торфу

18

4500-4800

6

0.7

590-640

5

Гранули з рослинних відходів

18,4

4800-5000

2,5

0.1

650-700

6

Торфобрикети

14,9

320С

23

1-3

320-440

7

Природний газ

35-38

8700-950С

С

0

2,616

На другому етапі організувати випуск котлів, що працюють на паливних гранулах і блочно-модульних котелень, як автономних джерел теплової енергії для потреб опалення і постачання гарячої води. В цьому випадку (автономне, незалежне джерело) повністю відпадає потреба будівництва або ремонту теплових і газових мереж, а також в використанні таких достатньо дорогих енергоносіїв на сьогоднішній день в Україні, як природний газ, електроенергія, рідке паливо тощо. Поліпшується також екологічний стан оточуючого середовища в порівнянні з використанням вугілля, торфу, рідкого палива, тому що викиди шкідливих речовин в продуктах спалювання (оксиди вуглецю і азоту) при спалюванні паливних гранул в сучасних котлах є мінімальними ( відсутні фактори фізичного і хімічного недоспалювання). Низька зольність при спалюванні паливних гранул не вимагає додаткових витрат на коштовне обладнання для видалення золи. Сама зола може використовуватись як органічне добриво, тому що не має в своєму складі домішок хімічних речовин.

І, нарешті, можливо розглядати третій варіант для інвестиції коштів. Інвестор будує котельню на пелетному паливі за власні кошти і продає споживачу теплову енергію. Собівартість виробництва такої енергії в разі використання більш дешевого пелетного палива буде значно нижче в порівняні з тарифами централізованого теплопостачання. Для споживача запропонований тариф буде більш привабливим в порівняні з тим, який він вже звик сплачувати, не маючи надійного і якісного теплопостачання. Різниця цих тарифів надає інвестору надійний прибуток. Окупність подібних проектів, як правило, не перевищує 1-1,5 опалювальних сезонів. Такі пропозиції підтримуються місцевою адміністрацією, яка зможе надавати підтримку в питанні своєчасних розрахунків за надані послуги, зменшує залежність від енергетичних монополістів.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >