< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Утримання курчат-бройлерів у приватному секторі

У фермерських та присадибних господарствах для вирощування молодняку у весняно-літній період найбільш доцільною є табірна система утримання птиці, але можна утримувати її і в облаштованих пташниках із вигульними двориками (соляріями) (рис. 6.20).

Їх обладнують навісами з низькою покрівлею, а під ними розміщують сідала. Якщо площі під вигульні дворики недостатньо, тоді молодняк можна вирощувати в закритому приміщенні (таку систему утримання птиці використовують за великої її кількості та механізації окремих видів робіт).

Годівля курчат-бройлерів на вигульному дворику

Рис. 6.20. Годівля курчат-бройлерів на вигульному дворику

При вирощуванні курчат-бройлерів, перш за все дбають про температуру повітря в пташнику. Так, у перший тиждень вона повинна знаходитись у межах 28 – 32 °С, з наступним зниженням кожного тижня на 3 – 4 °С. Щоб курчата не виходили із зони обігріву, біля джерела тепла роблять сітчасту загорожу. Тривалість освітлення має бути 20-22 год., щоб курчата навчилися скльовувати корм, знаходити годівниці та напувалки. На першу годівлю курчатам можна давати пшоно, пластівці-геркулес. Крім цього, можна згодовувати круто зварені яйця (1 яйце на 10-15 курчат), очищені від шкаралупи й подрібнені. В перший тиждень курчат годують через кожні три години. З другого тижня, годують й напувають їх із обладнаних годівниць і вакуумних напувалок. Годівниці заповнюють на половину їх висоти. Вакуумною напувалкою може слугувати 1-3-літрова банка. Для цього її потрібно поставити в блюдце на дерев'яну підставку (d = 2 см). Слід пам'ятати, що потреба у воді змінюється з віком курчат. Так, у перші два тижні з розрахунку на 100 курчат потрібно 4,5 л; на третій-шостий тиждень – 6,7 – 9,0; сьомий-дев'ятий – 13,5; десятий-двадцятий – 18 л.

Курчат-бройлерів можна вирощувати і в кліткових батареях. При цьому ефективніше використовується площа пташника. Як за підлогового, так і за кліткового способу утримання, фронт годівлі має становити 3 см, а фронт напування – 1 см.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >