< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Структура вікон Windows

Основним елементом, за допомогою якого користувач спілкується з прикладними програмами, є вікно – обмежена рамкою прямокутна ділянка на екрані монітора.

Типи вікон Windows

У Windows існує три основних типи вікон:

  • • головні вікна (вікна додатків), у заголовку яких вказується назва програми, якій належить це вікно, а нижче заголовка розташовується рядок меню. Вікна додатків містять програми або папки, їх можна переміщувати в будь-яке місце Робочого столу, розкривати на весь екран або згортати у кнопки на Панелі задач;
  • • вторинні вікна (вікна документів), створені програмами. У заголовку цих вікон вказується назва документа, що обробляється. Перемі-

щуватися вторинні вікна можуть лише в межах головного вікна і розгортатися до розмірів головного. У згорнутому вигляді вони перетворюються на мініатюрні заголовки, що розміщуються в нижній частині головного вікна. Вторинні вікна не містять меню;

• вікна діалогу, що використовуються для введення додаткової інформації. У заголовку цих вікон вказується назва запиту (хоча заголовок може й не відображатись). Вікна діалогу завжди виводяться зверху інших вікон і можуть переміщуватися по всьому екрану. Зазвичай у разі появи вікна діалогу подальша робота неможлива, поки не буде дано відповіді на запит і вікно не закриється.

Основні структурні елементи вікна Windows

Зовнішній вигляд вікон може бути різний, проте окремі елементи містяться в більшості вікон. Розглянемо деякі з них.

Межі. Лінії, що обмежують вікно з чотирьох боків, називаються межами. Розміри більшості вікон можна змінювати, перетягуючи межі мишею.

Рядок заголовка (заголовок вікна). Містить назву програми в головному вікні або назву документа у вторинному вікні.

Кнопка системного меню. Зліва в рядку заголовка розміщується значок системного меню, який не має стандартного вигляду і залежить від вмісту вікна.

Кнопка Закрыть призначена для закриття документа (папки) або завершення роботи з додатком.

Кнопка Свернуть призначена для прибирання вікна з Робочого столу; при цьому залишається лише кнопка на Панелі задач (програма при цьому продовжує виконуватися).

Кнопка Развернуть призначена для збільшення вікна до максимального розміру; при цьому кнопка перетворюється на кнопку Свернуть в окно, призначену для відновлення попередніх розмірів вікна.

Рядок меню безпосередньо під заголовком головного вікна забезпечує доступ до більшості команд активізованої програми.

Панель інструментів – це набір кнопок, призначених для швидкого доступу до команд, які використовуються найчастіше. Про призначення кожного елемента панелі можна дізнатись з підказки, яка з'являється при наведенні покажчика миші на елемент.

Робоча область – це внутрішня область вікна, призначена для відображення інформації активізованої програми.

Лінійки прокручування. Якщо висота і ширина головного або вторинного вікон не дають змоги повністю відобразити їх вміст, Windows автоматично додає в такі вікна вертикальну (справа) і горизонтальну знизу) лінійки (смуги) прокручування, призначені для швидкого переміщення документом.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >