< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Фільтрування даних за допомогою автофільтра

Фільтрування відомостей на аркуші дає змогу швидко знаходити потрібні значення. Фільтрувати можна один або кілька стовпців даних. За допомогою фільтрування можна керувати не лише відображенням потрібних даних, але і їх виключенням. Фільтрування можна виконувати на основі вибраних зі списку даних. Також можна створювати спеці

Елемент Перетворити на діапазон

Рис. 4.14. Елемент Перетворити на діапазон

альні фільтри, які дають змогу зосередитися лише на потрібній інформації.

Використовуючи фільтрування за допомогою поля Пошук в інтерфейсі фільтра, можна шукати текст або числа.

Під час фільтрування даних приховуються цілі рядки, якщо значення в одному або кількох стовпцях не відповідають умовам фільтрування. Ви можете фільтрувати числові або текстові значення, фільтрувати за кольором клітинок, до тла або тексту яких застосовано форматування кольором.

Послідовність дій така:

1. Виберіть дані, які слід відфільтрувати.

Дані аркуша, які слід відфільтрувати

Рис. 4.15. Дані аркуша, які слід відфільтрувати

2. На вкладці Дані у групі Сортування й фільтр виберіть пункт Фільтр.

Елемент Фільтр

Рис. 4.16. Елемент Фільтр

3. Натисніть стрілку у заголовку стовпця, щоб відобразити список вибору фільтра. Залежно від типу даних у стовпці програма Microsoft Excel відображатиме у списку числові фільтри або текстові фільтри.

Фільтрування за допомогою вибору значень або пошуку

Вибір значень у списку та пошук – це найшвидші способи фільтрування даних. Коли ви клацаєте стрілку у стовпці, у якому ввімкнуто фільтр, усі значення з'являються у списку (Див. Рис. 4.16.)

Щоб вибрати значення, зніміть прапорець у списку поруч із параметром (Вибрати все). Таким чином буде знято всі прапорці. Далі виберіть лише потрібні значення та натисніть кнопку ОК, щоб відобразити результати.

Щоб знайти текст у стовпці, введіть текст або числа в полі Пошук. За бажанням ви можете скористатися символами узагальнення, наприклад зірочкою (*) або знаком запитання (?). Натисніть клавішу Enter, щоб відобразити результати.

Фільтрування за допомогою вибору значень або пошуку

Рис. 4.17. Фільтрування за допомогою вибору значень або пошуку

  • 1. Для пошуку тексту або чисел використовуйте поле Пошук
  • 2. Установіть і зніміть прапорці, щоб відобразити значення, знайдені у стовпці даних
  • 3. Використовуйте додаткові умови для пошуку значень, які відповідають певним умовам

Фільтрування даних із зазначенням умов

Вказуючи умови, ви можете створювати настроювані фільтри, які звужують діапазон даних відповідно до ваших потреб. Для цього потрібно створити фільтр. Якщо раніше здійснювали запит даних у базі даних, це вам знайоме.

  • 1. Укажіть у списку пункт Фільтри чисел або Текстові фільтри. З'явиться меню, яке дасть змогу фільтрувати за різними умовами.
  • 2. Виберіть умову, а потім виберіть або введіть критерії. Натисніть кнопку І, щоб поєднати критерії (фільтрувати за двома або більше критеріями), або кнопку Або, щоб використовувати лише одну з кількох умов.
  • 3. Щоб застосувати фільтр і отримати потрібні результати, натисніть кнопку ОК.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >