< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Розлади харчової поведінки

У групу поведінкових порушень входять розлади прийому їжі, походження яких пов'язане з впливом психогенних чинників.

Нервова анорексія переважно виникає у дівчаток 12-18-річного віку, у яких відзначається порушення ідентифікації або депресія пубертатного віку, та виявляється у свідомій відмові від прийому їжі та цілеспрямованих зусиллях, скерованих на схуднення (блювання, прийом послаблюючих препаратів, діуретинів, психостимуляторів, надмірні фізичні вправи). У зв'язку з формуванням надцінної ідеї загрози ожиріння, раціональне переконування у недоцільності та шкідливості подібних заходів не знаходить у них розуміння. Втрата ваги на 15% і більше за бажану та поява аменореї і затримка пубертатного розвитку переконливо свідчать на користь наявності нервової анорексії. Патопсихологічне дослідження підтверджує у них зниження самооцінки та підвищену депресивність із суїцидальними тенденціями.

Позитивний результат дає терапія антидепресантами у поєднанні з транквілізаторами. Та лише за наявності ефективної психотерапії результат лікування вдасться закріпити. Випадки повторної нервової анорексії складають близько 50 %.

Нервова булімія – етіологія розладу подібна до нервової анорексії, хоча у багатьох випадках виступає як захисна реакція при підвищеній сексуальності. Пацієнти відзначають нездоланний потяг до їжі, задовольнивши який вони намагаються позбутися їжі за допомогою блювання, прийому послаблюючих препаратів, діуретинів, обмежень у споживанні їжі.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >