< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Товарне вирощування осетрових риб в ставових господарствах.

Види осетрових риб, які рекомендуються для виращування в ставах. Об'єктами вирощування в умовах ставових господарств можуть бути, як чисті види осетрових, так і їх гібриди. Вибір конкретного виду або гібридної форми залежить від способу вирощування. Найбільш перспективними для ставових господарств є стерлядь і веслоніс.

Стерлядь.

Найдрібніший представник роду. Максимальний розмір 1,25 м. і маса 16 кг., однак зазвичай досягає не більше 1 м. і маси до 6-6,5 кг. Гранична тривалість життя 26-27 років.

Річкова риба в минулому в басейні Каспію, мабуть, мала напівпрохідну форму, можливо, така форма була в нижніх частинах великих південних річок. Тримається біля дна на глибоких ділянках річок. Взимку залягає в ями. Харчується водними личинками комах, дрібними молюсками, ікрою інших риб. Дозріває у віці 4-5 років (самці) і 5-7 років (самки). Плодючість великих самок може перевищувати 100 тис. ікринок, коливання 4-140 тис. Діаметр ооцитів 2-3 мм., маса 8-9 мг. Розвиток в залежності від температури води коливається від 4 до 9 днів.

Веслоніс.

Тіло у веслоноса подовжене, прогонисте, звужується до хвоста. Рострум у формі весла, що становить близько V3 загальної довжини тіла. Тіло голе, в окремих його ділянках є дорсальні бляшки, ромбовидні лусочки і маленькі кальциновані пластинки. Жучок, характерних осетровим, у веслоноса немає.

Прісноводна риба. У природному ареалі живе на глибині понад 3 м., але навесні і влітку часто тримається біля поверхні. Харчується майже винятково зоопланктоном, плаваючи з постійно відкритим ротом і відціджуючи його за допомогою густої мережі зябрових тичинок. Зрідка в шлунках зустрічаються черв'яки, п'явки, водяні жуки і дрібна риба. Статевозрілим веслонос стає у віці 7-8 років при довжині близько 100 см. і масі 7-9 кг. Одна і та ж риба нереститься не щороку. Плодючість самок варіює від 82 до 269 тис. ікринок. Найбільш великі

особини масою 25 кг. можуть відкладати близько 600 тис. ікринок. Самці веслоноса вперше беруть участь у нересті в шестирічному віці, самки - в дев'ятирічному. У подальшому у самців повторний нерест відбувається через рік, у самок - через 2 роки.

Веслоніс, володіючи смачним м'ясом і цінною ікрою, є одним з найбільш перспективних об'єктів товарного осетрівництва. Цьоголітки веслоноса досягають маси 670 г., дволітки - 3-4 кг., п'тилітки - 7-8 кг.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >