< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Ембріональний період.

При температурі води 26-280С в контрольованих умовах замкнутого циклу водозабезпечення, ембріональний період розвитку складав 18-20 діб (486-540 градусо- днів).

Солоність води піднімали від 0 до 12-14 %о. Солонувата вода є природним місцем існування личинок в природних умовах і має також дезинфікуючу дію на ембріонів і личинок при вирощуванні в штучних умовах.

Безпосередньо перед вилупленням, самка низько схиляла головогруди, різким рухом плеопод піднімала хвилю води і, тим самим, наносила гідроудар по ікринках. Це сприяло активізації руху ембріонів, розриву яєчної оболонки і вилупленню личинок, яке продовжувалося 1-2 діби. Після вилуплення личинок, самок з вирощувальних ємкостей відсаджували назад до самців.

Через 2-3 діби після вилуплення самки зазвичай линяли. Деякі самки відразу після линьки відкладали ікринки наступного покоління, в інших в інтервалі між кладками відбувалося дві і більш линьок. За наших умов культивування, креветки викидають нову порцію яєць через 10-35 діб після вилуплення личинок попередньої кладки.

Личинковий період.

При розробці технології вирощування гігантської прісноводої креветки, як і для камчатського краба, важливе значення має періодизація раннього онтогенезу і точна ідентифікація стадій розвитку. Спочатку в личинковому періоді виділяли 8 стадій. Після вивчення метаморфозів личинок в штучних умовах, при різних поєднаннях температури і солоності, японські вчені прийшли до висновку, що личинковий розвиток складається з 11 стадій.

Як личинки багатьох декапод, зоеа креветок ведуть планктонний спосіб життя і весь час знаходяться в товщі води. Лише під час линьки личинки опускаються на дно. Вони пересуваються шляхом різких вертикальних рухів, головою вниз. Така орієнтація під час руху, в першу чергу, обумовлена масивністю голови в порівнянні з останніми частинами тіла личинки.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >