< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Методологія

Вибір ЗМІ

Щодо 1995 року ми розглядаємо чотири ЗМІ, у яких можна сподіватися на рясні висловлення занепокоєння щодо мультикультуралізму, але які істотно відрізняються між собою: Девуар, Ґлоуб енd Мейл, Альберта Ріпорт і Ванкувер Сан. Хоча вони зовсім не обов'язково представляють канадські друковані ЗМІ в цілому, ця добірка певним чином відбиває мовну, географічну та ідеологічну розмаїтість.

Щодо 2006 року було зроблено пару замін. Альберта Ріпорт, що припинила своє існування, була замінена на Калгарі Сан, на щастя невибагливу газету з батьківщини Реформістської партії. Калгарі Сан не можна було дослідити за більш ранній період, позаяк її електронні архіви ведуть свій початок тільки з 1998 року.

Паперові покажчики канадських ЗМІ існують і щодо попередніх періодів, але віднайдення статей за словом, а не за темою накладає таке технічне обмеження, що потрібно брати відомості зі ЗМІ, які мають електронні архіви. Щодо 2006 року ми замінили також Ґлоуб енд Мейл на Нешнл Поуст, яка почала видаватися в кінці 1998 року. Читачам, знайомим з канадськими ЗМІ, добре відомо, що Нешнл Поуст, яка від самого початку прагнула стати провідним голосом канадського неоконсерватизму, не можна ігнорувати у дослідженні мультикультурофобії.

Ці заміни заважають простому порівнянню висвітлення у два періоди часу. Але просте порівняння не є метою експерименту. Сенс радше в тому, щоб провести тематичний аналіз, зупинившись на таких питаннях як: Яким є лейтмотив критичних відгуків про мультикультуралізм? До якого роду доказів ці критичні відгуки апелюють? Якою мірою вони демонструють теми і стилі мислення, вже з'ясовані у класиків?

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >