< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Нафтифін

Механізм дії. Ефект пов'язаний з інгібуванням синтезу стеролу грибків. Він має виражену фунгіцидну активність відносно збудників дерматомікозів (мікроспорії, трихофітії, епідермофітії, руброфітії). Нафтифін діє фунгіцидно відносно цвілевих грибків (аспергіли) і збудників споротрихозу. На дріжджі він діє фунгіцидно або фунгістатично, залежно від конкретного штаму. Препарат має антибактеріальну активність відносно різних грам(+) і грам(-) мікроорганізмів, а також викликає протизапальний ефект.

Фармакокінетика. Препарат застосовують тільки місцево у вигляді розчину або крему. Він швидко проникає в шкіру, досягаючи терапевтичної концентрації в різних її шарах. Слід уникати потрапляння препарату в очі і на відкриті рани. Нафтифін наносять 1 раз на добу на уражені ділянки шкіри, заздалегідь ретельно очищені і висушені.

Показання до застосування. Оніхомікози, висівкоподібний лишай, епідермофітії крупних шкірних складок і стоп, рубромікоз, трихофітія, мікроспорія, кандидози шкіри, мікози з вторинною бактерійною інфекцією.

Нафтифін особливо ефективний при лікуванні мікозів волосистої частини тіла, а також при мікозах з гіперкератозом.

Резистентність. Вторинна резистентність мікроорганізмів не розвивається і не носить перехресного характеру.

Особливості застосування. Слід уникати призначення даного препарату пацієнтам з підвищеною чутливістю до пропіленгліколю і бензилового спирту, які є консервантами нафтифіну в лікарській формі у вигляді розчину й крему відповідно.

Побічні ефекти. Сухість і почервоніння шкіри, відчуття печіння.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >